Ana kucağı mı yoksa 0 yaştan oto koltuğu mu alınmalı ?

asyozlem soruyor: 5

Doğacak olan kızım için araştırma yapıyorum henüz karar veremedim. Ne tip anakucağı almalıyım ya da onun yerine 0 yaştan itibaren kullanılan araç koltuğumu almalıyım. Hangisi daha kullanışlı olur karar veremedim. 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


guta

0 yaştan kullanılan oto koltuğu mu var mı? Biz 6 ay kadar ana kucağı kullandık, sonra arabada oto koltuğuna geçtik. Eğer arabanız varsa 1 aylık bebeği tamamen yatmayan bir koltuğa koyamazsınız. Ana kucağı aslında sadece arabada kullanılmıyor. Ben evde de çok kullandım. Bir yere gittiğimizde bebeği yatıracak yer olmadığında onda tuttum. Çok da seviyordu orada oturup etrafı incelemeyi. Kullanım alanları farklı bence.


sumeyye

yenı modellerde var ben de fark ettım (0-18). aslında daha guvenlı ama yenıdoganı oylece alıp kulpundan eve getırmek veya bebek arabasına takmak daha kolay. ancak 0-13kg olanlar bazasız kemerlenınce bence cok guvenlı olmuyor (hem cogu aıle usenıyor hem dogru baglayamama rıksı) eger 0-13 alacaksanız muhakkak bazalı alın (nuna /ebebek markası bu konuda ısofıx bazalı en guzel travellerden. veya ıkıncı el ısofıx bazalı 0-13 cok temız modeller var)
0-18 alacaksanız muhakkak gerıye donuk bır model olsun. yenıdoganı ılerı donuk tasımak buyuk rısk.
hayırlı dogumlar.


asyozlem

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Evet yeni modellerde var  Maxi cosi nin modellerinde gördüğüm için kullanışlı olur mu olmaz mı onu merak ettim. Aracımız olduğu için birçok yere araçla seyahat edeceğiz. Bir restorana yada herhangi bir yere gittiğimde aynı zaman da yanımda taşıyabileceğim de bir ürün almak istiyorum. Güvenlik açısından hangi daha doğru ona karar veremedim sadece. İleri ve geri dönmesi de önemli ileri aylarda geri gitmekten sıkıla bilir çift yönlü kullanacağım bir ürün arıyorum aslında. 


sumeyye

1 yasa dek ılerı gıtmesı cok cok sakıncalı kı artık cogu uretıcı 3-4 yasa dek (mınımum 2 yasa dek) gerıye donuk tasarlıyor. sebebı frende yasanan boyun kırılmaları ihtimali. bır ınceleyın gerıye donuk oto koltugu yazıp. sıtede de mevcut. ve sıkılır dıye dusunmeyın. sıkılan cocuk her ıkı yonde sıkılır. oyle alısınc oyle gıdıyor. sız koltuktan tavız vermeyın yeter kı. kısa mesafe vs deyıp kucakta tasıma, kemer baglamama yapmayın yeter kı. cok cok onemlı oto koltugu..


SIrmayel

Merhaba forumda yeniyim, tecrübem olduğu için yazmak istedim kesinlikle ana kucağı ile 6-7 aya kadar idare edin ve daha sonra oto koltuğu alın. ben pek görmedim  ilk 6 ay için oto koltuğu ama dediğiniz gibi varsa da 0-6 ay arası için gerek yok. paranız ziyan olmasın. anakucağı çok rahat 6 aya kadar kullanılabiliyor.Cevaplamak için Üye ol