Bana yatak konusunda yardım eder misiniz?

ColukluCocuklu soruyor: 2

Merhaba arkadaşlar,
bu konuyla ilgili sitede bir araştırma yaptım ama net cevabı bulamadım. Kızıma doğumundan beri küçük beşik almıştık onda yatıyordu açıkcası satış elemanları 1 yaşına kadar kullanıldığını söylemişlerdi tabi bizde de tecrübesizlik var aldık. Ama şuanda kızım dönmeye başladı ve beşiğin içinde özgür hareket edemiyor sıkışıp kalıyor çoğu zaman başı bi yerde ayakları bi yerde sıkışmış buluyorum:(( şimdi yeni bir yatak alacağız ama ne almalıyım nasıl bişey olmalı karar veremedim düşme atlama olayları falan da oluyor ilerleyen zamanlarda ayrıca yer yatağı diyede birşey duydum o ne kadar güvenli olur hiçbir fikrim yok bir de aldığım yatağı en azından 5-6 yaşına kadar kullansın istiyorum. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sevgiler..

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


jildando

Yanları daha sonra çıkarabileceğin korkuluklu yataklardan alırsan uzun sure kullanırsın. Ben kızıma ikea dan almıştım. Çocuk buyuyunce korkulukları ve bastaki yuksek parçaları çıkıp normal bir cocuk yatagi oluyor, 140/ 70 cm ebatlarında. Kızım o halini kullanamadan oglum dogdu o yuzden ona yeni yatak aldık, ama oglumda herhalde 3,5 - 4 yaslarina kadar kullanabilecek.
Yer yatagı montesorri de cok kullanılan bir yontem, eviniz sicaksa deneyebilirsiniz, Gene montesorri sayfalarında orneklerini de gorebilirsiniz.


esrasena

Büyüyen karyolalardan alabilirsin.2-3 yaşına kadar (ki bu bebeğin gelişimine bağlı) yatar sonra büyük şeklini verebilirsin.Cevaplamak için Üye ol