yeterli süt için zaman mı gerekiyor

pedodontist soruyor: 4

Benim de 9 gunluk bir oglum var ve onunla ben de yeni yasama alismaya calisiyorum. Gercekten cok zorlu bir surec ve yetersizlik duygusu insani mutsuz ediyor. Elim kolum bağlı kaldığımı hissediyorum bazen.Zamanla birbirimizin dilinden anlayacagiz herhalde...

Hastanede hemsireler bebek ne zaman isterse emzir dediler ama bunu ne zaman yapsam isin sonu 60cc mama ile sonlaniyor.

Sutum mu yetmiyor yoksa gaz mi daha anlamis degilim ama mama sonrasinda huzurlu bir uyku bizi bekliyor. Tabi bu durum beni cok uzuyor ama bebegimin uyumasi tek tesellim oluyor. Besleyememe ve yetmeme duygusu iyice moralimi bozuyor. Onunla birlikte ben de ağlıyorum.
 
Benim kafama takilan sey sut bebek her emdiginde ayni fazlalikta mi geliyor yoksa dolmasi ve bebegi doyuracak miktarda olmasi icin bir sureye ihtiyac var mi?
 
Diger sorum da ben bebegimin uyanmasini bekliyorum. Zorla uyandirmiyorum 2 saat gecti diye. Acaba hata mi yapiyorum?? Beni aydinlatirsaniz cok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


pedodontist

Yasemin ne kadar güzel yazmışsın. Eline kalemine sağlık. Cok teşekkür ederim.
Bebeğini güle güle sağlıkla büyüt...


dildade

banada geceleri uyandır dediler ama uyandırmıyorum çünkü uykusu bölününce çok ağlıyor ve emmiyor bende büyüklerimi dinledim acıkınca ağlıyor emziriyorum sık sık da pompayla gögüslerimi boşaltıyorum ben hiç mama vermediğim için o konuda yorum yapamıycam ama benim az gelen sütüm uyurken bebeğimi seyrederek ve gögüslerime sıcak suyla masaj yaparak arttı bol bol su ve birde süt arttıran çayın etkisini es geçemem ama en önemlisi hatta tek mememden süt gelmediğinde bile dur dedim kendime ağlamak yok telaş yok düşün süt gelecek gelecek gelecek ve belki komik ama bende işe yaradı


dildade

sütüm yetmiyor diye sakın düşünme bunu dile bile getirme mutlaka yetecek hep buna şartla


rabbit

Humana still tee ve vita malt da sütü arttıryor, tavsiye ederim, güle güle büyütün,
Cevaplamak için Üye ol