BEBEĞİM KATI GIDA YEMİYOR!

fey soruyor: 3

Bebeğim 7,5 aylık. 6. aya kadar anne sütüyle beslendi. Sonra yavaş yavaş katı gıdaya geçtik. (Anne sütüyle birlikte). Ancak son 10 gündür süt haricinde hiçbirşeyi yemek istemiyor. Önerileriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Puccanne

benim bebşde 6 aylık biz biraz erken başladık suan sebze çorbasına ekmek doğrayıp yedırıorum benim bebişde mama içmiyor neden bilmiyorum bende bir çözüm arıyorum..yogurtun içine küçük küçük ekmek içi doğrayın meyve pürelei yapın . irmik pişirin kendi sütündednde kata bilirsin..yemiyor demişsin ağzını hiç mi açmıyor yoksa kusuyor mu?


fiyonk

Hep ayni seyi deniyor olabilir misin? Tadindan bikti ya da sevmedi belki.. Yogurt, meyve puresi, sebze corbasi vs bi gidim da olsa yesin, israr etme yemezse, yavas yavas artiyor.. Anne sutunden doyuyor belki bi de, sut vaktinden once dene ama cok ac da olmasin kiemmek icin diretmesin.. Benim kizim aksam vakti daha iyi yiyor, sabah yemelere sonradan basladi, vaktini de degistirsen yarar belki..


silky

dis cikarma donemlerindede sadece sut veya mama ile beslenmek istiyor olabiliyorlar. ama gecici bir durum oluyor. yada yediklerinden bikmis olabilir, yeni lezzetler ariyor olabilir.Cevaplamak için Üye ol