diş sancısına hangi jeli yada ne kullanıyorsunuz?

delimavi soruyor: 10

oğlumun azı dişleri çok rahatsız ediyor,ne yapmalıyım dişlikten çok eli ağızında gecede huzursuz:(

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


DoRuK_DiLeK

dr gerekmedikçe bişiy kullanmamızı istemedi. ama eğer diş gözükmüşse yardımı olsun diye dentinox (yanlış hatırlamıyorsam) vermiştiki kullanmayın kesinlikle dişi görün buda ilaç demişti. bunun yerine mendili ıslatıp dolaba koyun onun verin ağzın soksun demişti. bende chicco nun sulu dişliğini aldım. yüzüne bile bakmadı. kablo, kalem, oyuncakların pilini biz görmeden yakalmışsa pil. anahtar yani aklınıza gelebilecek en olmadık şeyleri istedi. zaman zaman istediğini aldı bazen bize çaktırmadan yaptı.  hala pil gördümü bir yerde çığlık çığlığa bağırıyor beee beeee (ver) diye.


paradise_irem

2 Çorba Kaşığı Zeytinyapın İçine 4-5 Damla Karanfil Yağı Damlatıp Geceleri Yatmadan Yemekten Sonra Damaklarına Sürüyorum Acısını Çok Hafifletiyor Rahat Uyuyor..


barbunya

şu an köpek dişlerini çıkarmaya çalışıyoruz bizde 4 tane birden aynı anda ,,uykusuzluk,huzursuzluk cabası...allah ne verdiyse kemiriyoo,eline ne geçerse artık:)) bahsettiğiniz jellerden ilk dişleri çıkarken bi aldım ben fakat hiç hafifletmedi ve işe yaramadı..zaten onu ağzına sürdürmüyo sürdürse de yalayıp yutuyo..yanlız bu fırçaları önerebilrim.sağdaki diş fırçası değilde sol taraftaki taraklı fırça bütün gün elinde kemirip duruyo..çok işimize yaradı..

http://www.e-bebek.com/saglik_gerecleri/nuk/nuk_0_bpa_dis_fircalama_alistirma_seti_2li/NUK-24089


no27

pırasa ve taze soğanın beyaz kısımlarını kullandım ben :) beyaz ve ser tarafını buzluğa atıp, soğutup verdim ellerine. biraz kötü kokuyor ama ödemi-şişliği alıyor, iltihap varsa söküyor, kemik gelişimine müthiş faydası var ve acılığı da uyuşturup acısını alıyor.


uzayinannesi

Adenky pil cok tehlikeli allah korusun yutarsa falan nerde olursa olsun calismaya devam ediyor. Gecen gun bununla ilgili bir haber okumustum pil yutan bir cocuk 18. Ameliyatindan cikiyordu, okur okumaz evde pil ve benzeri ne varsa yokettim.

Benim oglusum 2 disini cikardi daha,usttekiler geliyor simdi dentinox kullaniyorum ama barbunyanin onerdigi nuk disfircasi cok mantikli, hemen siparis verecegimsharlavuk

Osanit - Almanya'dan getirttim, Türkiye'de var mı bilmiyorumsharlavuk

Osanit Türkiyede http://mig-int.com/osanit/osanit.html küçük toplar, anında rahatlatir, ben en fazla 2-3 kez kullandımsharlavuk

Nuk'un dış seti nurturia shop ta da vardır


yesimk

karanfil yağını dumyuştum ben de. arkadaşın da söylediği gibi soğan sarmısak.Cevaplamak için Üye ol