Açlıktan agliyor

Cansu88 soruyor: 10

Benim oglum hala anne sutu alıyor ama iyice azaldı ozellikle gece hic yetmiyor sürekli agliyip uyanıyor. Bende biberon maması vermeye calistim ama biberonu hissedince daha cok ağladı alamadı emzik vs de almadı doğduğu gunden beri.suyu bile bardakta içiririm. Gece mecburen uyandırdim muhallebi verdim ama uykusunu böldüğüm icin cok üzüldüm biberona nasil alistirabilirim??

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


DoRuK_DiLeK

şekerli-ballı- pekmezli su verin. tatlı bişiy olsun. ozaman mutlaka içer ve alışur:)


Cansu88

Biberonu ağzında hissedince başlıyor bide biberon emmeyi bilmiyor cekemiyorki:(


benjamin2010

Gece uyuyan bebeği niye uyandırdınız ki?Bir sıkıntısı olsa zaten kendi uyanır.


Cansu88

Emziiyodum uyuyakaliyodu yatağına yatırımda agliyo çekiyor memeyi ama sut gelmiyodu. Yari uyanımın bozulduklar yani tam uyandırdım


Cansu88

Yari uyanikti yani yanlış yazmisimCansu88

Dun 11 gib udi yarım saat sonra yattı 2 de kalktı 2 den sonra 5 e kadar sürekli kalkti


neretva

1 yaşından önce bebeklere bal verilmesi önerilmez. Nadir de olsa botulizm denen bir tür gıda zehirlenmesine neden olur. Düzelmeyen kabızlık, kilo alamama gibi sorunlar ortaya çıkarır, daha ciddi sonuçları da olabilir.

Ek gıda alıyor mu? Neler yiyor? 7 aylık bebek gündüz iyi besleniyorsa gece öğününe ihtiyaç duymaz. Muhallebiyi gece yatırmadan verseniz nasıl olur? Hep aynı saatte uyanıyorsa alışkanlıktır, açlık değil. Açlık uyanması her gece farklı saatlerde oluyor. Biberon yerine suluk deneyebilirsiniz veya bardaktan içirmeye çalışabilirsiniz.


Cansu88

Nereyva gece muhallebisi yiyor. GunduLeri beslenmesinde sıkıntı cok yasamıyorum bu sürekli olan bir durum degil en azından bukdr cok degil gecede4-5 genelde.sonuçta Yari uykumu oldugu icin bardak vs vermek istedim fazla gelir diye korktumnurus

gece muhallebisi yedikten sonra uyanan bebek bence açlıktan uyanmaz.memeye alışkanlıktan uyanıyordur bebeğiniz.gündüzleri yavaş yavaş biberona alıştırma egzersizleri yapmaya başlayın bence.bu aralar kabul etti etti sonrasında hiçten alışmaz oğlunuz.


sevdiği bir içecekle başlayın mesela.taze sıkılmış meyve suyu,iyi geceler çayı gibi.suyu bile bir süre biberonla verin eğer alışmasını istiyorsanız.biberonla barışınca gece uyanmalarında sadece ılık su içip belki uykuya geri döner. 


Cansu88

Nurus deniyrum fakat onu ağzına verdigm onda başlıyor itmeye oglum tatli syler yemiyor eksi elmaya byilir sktm verdim daha emmeden itti bide cigniyo bazende memeyiCevaplamak için Üye ol