Açlıktan agliyor

Cansu88 soruyor: 10

Benim oglum hala anne sutu alıyor ama iyice azaldı ozellikle gece hic yetmiyor sürekli agliyip uyanıyor. Bende biberon maması vermeye calistim ama biberonu hissedince daha cok ağladı alamadı emzik vs de almadı doğduğu gunden beri.suyu bile bardakta içiririm. Gece mecburen uyandırdim muhallebi verdim ama uykusunu böldüğüm icin cok üzüldüm biberona nasil alistirabilirim??

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


DoRuK_DiLeK

biberonun ucuna sürmeyi deneyin. tatlı ilgisini çeker. ben öyle yaptım.

ayrıca bal konusundaki cevap doğru ben 1 yaşından önce bal vermedim. kesinlikle yasaktı.


nurus

napsak ki acaba...???


siz yine de sabırla ve ısrarla gün içinde teklif edin ona.eline verin oynasın belki alışır.ne bilim aklıma bunlar geldi :)))


neretva

Ben bu uyanmaların açlık olmadığına eminim o halde. Gündüz güzel yiyor anladığım kadarıyla, sizi emiyor, bir de gece yatmadan muhallebi yiyor. Yok açlık değil. Ya diş, ya hafif uykusu açılınca emmeden uykuya dönemiyor ya da ayrılık kaygısı. Benim oğlum da 6-8 ay arası 8'den 12ye kadar saat başı ağlayarak uyanırdı. Sırtına elimi koyup buradayım deyince biraz pışpışlayınca uyurdu. Delirmek üzereydim ama 9. ayda tak diye kesildi. Yatağından almadan pışpışlamayı, ninni söylemeyi deneyin bir de. Biliyorum etinden et koparır gibi bağırıyordur, ama bakarsınız sakinleşir.


Cansu88

Caresizim valla verdim hep ogurdu bilemedim napcam :))


nurus

neretva ya katılıyorum..busraa

gündüz iyi besleniyorsa gece açlıktan uyanıp ağlayacağını zannetmiyorum. gece yatmadan da mama yiyormuş. Başka sıkıntıları vardır belki? gece emmelerini bırakması bile normal artık.


Cansu88

Denerim neretva ama uyandirip mama verince sakince uyudu4 saat kadar bende o yüzden aç diye dusundum


Cansu88

Valla gece emmesini bıraksa uykum açısından fena olmaz busraa :)zeynepecring

biberonda farklı gıdalar vermeyi deneyerek te ona alışmasını sağlayabilirsin.mesela havuç suyu ya da domates suyu.tatlı seviyorsa meyve suyu sıkıp verebilirsin.daha sonra süt için biberonun emziğine pekmez sür belki hoşuna gider.Tırtıklı emzık uçları var onları dene istersen.Diş çıkarma sürecinede girmiş olabilir.Bu biberon emzikleri rahatlamasını sağlar. 


Cansu88

Meyve suyu Denedim ama tırtikli biberon bilmiyorum denerimCevaplamak için Üye ol