altını değiştirtmiyor

inciboncuk soruyor: 10

Bizim son 1 aydır yaşadığımız sıkıntı oğlumun bir türlü altını değiştirtmek istememesi , anal dönemde olduğundan kakasını kendi vücudunun bir parçası olarak görüyor ve bir türlü bezini değiştirtmiyor ben de zorlamadan ikna yöntemiyle ya da dikkatini dağıtarak bezi değiştirmeye çalışıyorum ama bi yerden sonra tıkanıyor insan ne yapsam ne etsem değiştirtmiyor bu konuda önerisi olanlar var mı?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


esraemir

bizde zor değiştiriyorduk bezimizi.oyundan kopup,altını aldırmak istemiyordu o zamanda pişik oluyordu poposu.anlaşma yaptık oğluşla.oğlum popon uf oluyor diye anlattım.öncelikle bezini çekmecesinden kendisi alıyor,kremi ve ıslak mendili eline veriyorum.ıslak mendilleri bir bir kendisi verip,kremi de sıkıyor.sonra bay bay kakalar deyip,bezi arkadaşlarının yanına yolluyoruz.kirli bezide o atıyor çöpe.bir sürü şey yaptığı için duruyor artık.tabii altı alınırken bende de çene susmuyor hiç...


emrelifada

Merhaba,
Oğlum 36 aylık.Biz de bu dönemlerden geçtik haliyle...Ben de krem verme yöntemini denemiştim..İşe yaramıştı...Bezini kendisi alıyor,kremini de alıp yatıyordu:)
Sanıyorum onlara biraz görev vermek kendilerini daha özgür hissetmelerini sağlıyor...Bez değiştirme de böylece tek taraflı bir işlem olmaktan çıkıyor..
Kolaylıklar...


hande

aynı sorunla biz de çebelleşiyoruz son zamanlarda. sırf altı değil aynı zamanda kıyafetlerinide değiştirmek istemiyor. hatta atletle dolaşmak istiyor. ne çeneler yapıyorum. kıyafetlerini sen seçler vs. artık işe yaramaz oldu. hiçbirini istemiyorum veya kakam dursun vs. cevaplar veriyor. bir geçiş dönemi yaşıyoruz. en hafif şekilde atlatmaya çalışıyorum ama bakalım neler olacak. bu sabah bir saat 17 "sende giyinme" diyerek ağlaması dikkatimi çekti sanırım hazırlanıp işe gidiyor olmama bir tepki de mi acaba??


hande

YavruSu bu harika bir fikir teşekkürler:) herşeyi denedim diye düşünüyordum ama bezi konuşturmak hiç aklıma gelmemişti.


EsraEA

Bunların dışında havanın soğuk olması, soğuk eller, soguk ıslak mendiller de rahatsız ediyor olabilir.
Bizde de bir ara istemediler. Ben de bezlerini değiştirmeden önce mümkün olduğunca ellerimi ısıtmaya çalışıyorum, ondan sonra itirazlar azaldı.
 hande

Yavrusu'un fikri kesinlikle bizde işe yarıyor yeniden teşekkürler:) gene biraz uğraştırıyor ama kahkahalarla değiştiriyoruz altımızı. Dün gel altımızı değiştiricez dedim önce itiraz etti.  bende "dur bakim bişi duydum sende duydun mu" diyince Can geldi poposunu bana uzatıp "duydum, kaka nediyor anne" dedi:))  bende kalın bir sesle "temizle beni, temizle beni" popo da " bana yeni bez bana yeni bez" diyince ve bezinde "yat, ayakları kaldır " talimatlarıyla hem bütün talimatlara uyuldu hemde kahkahalarla gülündü:))) " arada kakam bidaha konuşsun" demedi değil:))


Aysegul_Yagmur_Irmak

Gerçekten harikasınız. Şimdiden çok güzel şeyler öğreniyoruz ileri dönemlerimiz için. Çok teşekkürler.


inciboncuk

evet hepsini denedim gene değiştirtmiyor bezi konuşturma fikri çok akılcı tam da dönemi aslında çocuklar 2 yaşın sonu 3 yaşın başında objelerle konuşma dönemine giriyorlar.Ama bizim inatçıda işe yaramıyor.senayc

esra nın söylediği gibi inciboncuk,yiğit şimdi 28 aylık ve ıslak mendilin soğuk olarak bedenine değmesişnden hoşlanmıyormuş. Şimdi dile getirebildi. Ben de ne savaş veriyordum değiştireceğim diye.  bazen hala yapıyor tabii. bezi konuşturmak süper fikirmiş,deneyeceğim


aysozbek

Ben Yavrusunun yorumunu göremedim. Benim oğlum da bez değiştirmek istemiyor. Ne yapabilirim acaba?


Cevaplamak için Üye ol