uyanamıyorum!

aytude soruyor: 3

merhabalar, 

benim sorum kendim hakkında. 
ben nasıl bir anneyim hala anlayamadım. ilk başlarda uykum cok hafifti, bebeğim ağlayınca uyanıveriyordum, kalkmak zor gelmiyordu, tamamen ayık emzirirdim, gözümü açardım. ama artık öyle değilim, bir türlü uyanamıyorum, ayılamıyorum, uyanmış yerinde oturup ağlarken ancak uyanıyorum. 
emzirmekten başka birşey aklıma gelmiyor, su vermek, altını değiştirmek...gecen gece terden su olmuş uyuyamıyor, neden sonra aklıma geldi pijamalarını cıkarmak..ben nasıl bir anneyim...
gözümü açamıyorum.. gece emzirmeleri bırakmak istiyorum artık ama bilinçli değilim ki iradeli hareket edeyim.
tamam çalışan bir anneyim, evde de yoruluyorum, misafirim geliyor geç yatıyorum vs. vs. ama bunlar anneye bahane mi, ne yapayım ben?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sedavesila

Tirodine baktirmani oneririm. Ben de kizim 8 aylikken gozumu acamaz hale gelmistim. Bebek/is/ev yorgunlugu diye dusunuyordum. Nihayet doktora gittigimde tiroid teshisi kondu. Ilac almaya baslayinca yavas yavas duzeldi.


nilayfull

ben de çalışan bir anne olarak aynı şeyleri yaşadım, 15 aylıkken emzirmeyi kestim, uykuları hemen düzeldi, gece koca bir biberon sütünü içip uyuyor ve sabaha kadar uyanmıyor, arada uyandığı da oluyor tabi ama genelde babası sakinleştiriyor, eşinizden yardım da alabilirsiniz zaman zaman....


zumre

çok olmuş siz soralı ama ben yinede yanıtlamak istedim.

düzenli çalışmıyorum, sadece ev işleri ve bebek bakımı.

kafam da hep 3 ay çok önemli diye düşünmüştüm. 3 aylık olunca büyüycek demiştim.

3 aylık olduğu zamandan beri uyanamıyorum. eşim uyanıyor, o ilgileniyor oğlumuzla. emmesine yardım ediyordu eşim, artık oğlan gelip kendi buluyor memeyi.

bende dedim kendime, sen nasıl annesin diye ama. yapacak bişey yok. ben buyum.Cevaplamak için Üye ol