nAsıl masaj yapabilirim?

habibe_88 soruyor: 2

merhabalar ben 2 aylık bebeğime masaj ve jimnastik yaptırmak istiyorum ama verimli bir video bulamadım bana yardımcı olur musunuz?onunla daha fazla eğlenceli vakit geçirmek için başka neler yapabilirim sizce ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


neretva

Bizim doktorumuz 3 aydan önce izin vermedi. Bebek yogası var, masajdan daha basit hareketler, onlar hoşuna gidebilir. Onunla bol bol konuşun, yaptığınız herşeyi anlatın. Sling kullanıyorsanız beraber dışarı çıkın veya ev işleri yapın. Yüksekte olmak ve büyükleri izlemek çok hoşlarına gidiyor. Yere battaniye serip üzerine yatırırsanız tavanı izlemeyi de severler bu aylarda. Şimdilik yapılacaklar kısıtlı. Zamanla artacak.


Demgul

Benim bebişim o aylarda çok gazlı olduğu için ben ona çok masaj yapar hareket ettirirdim. Bacaklarını bisiklet sürer hareketi, karna çekip itme,ayak bileklerinden ve kollarından harif dairsel çevirme kolları açıp kapama çapraz açıp kapama, bacakları çapraz açıp kapama bide çok hafif çekilde kollarından tutup kaldırma başına tutabilmeyi öğretme tabi çok kaldırmamak kaydıyla ve her harüeket 5 i geçmezdi.bebek yağıyla masajlarımız olurdu youtube da vardır genelde yabancıların sitesinde.biraz karışık yazım ama inş yardımcı olabilimdir.mutlu günler :)Cevaplamak için Üye ol