1.sınıf 6 yaş ankara okul tercihi

mine_acar soruyor: 4

Herkese merhaba ; mayıs da 6 yaşını dolduracak olan bir oğlum var. 3 - 4 yaş özel bir kreş te idi. fakat 5 yaşına geldiğinde hemen evimizin arkasında olan ve yıllarca pilot okul seçilmiş olan okulu tercih ettik. Kreş tecrübemiz olduğundan mıdır bilinmez okul hayal ettiğimiz gibi değil , ya da öğretmen. Hala boyama boyama boyama . Öğretmene söylediğimizde müfredatın dışına çıkamadığını farklı kaynaklardan eğitim veremediğinden vs.. bahsediyor. Dolayısı ile 1. sınıfta o okula gönderme konusunda kararsız kaldık.

Bunun üzerine okul araştırmalarına başladık. Nesibe Aydın; Bahçeşehir balgat , Maya , Oya Akın , Yükselen (mamak) , Bilişim (100.yıl) ve son olarak Tema. aslında bir kaç okul daha var ama onları baştan eledik. 

Gitmiş olduğum kolejlerde bizi en çok etkileyen Maya oldu işin açığı fakat ilkokulda öğretmen önemli sözleri ; diğer yanda ingilizce adına bilfen ted bilkent dışında diğer okulların aynı oldukları söylemleri ve daha bir sürü soru işareti bizi hala özel okul mu devlet mi arasında sıkıştırıyor. 

Bilinçli akademisyen kimliği ön planda olan eğitimci kuzenim ise saydıklarım arasında Yükselen ve eve yakın olması ile birlikte Oya Akın olabilir diyor.

Fakat eşimin yine bu konu üzerine çok fazla araştırma yapmış olan bir arkadaşı Tema Kolejini önerdi. Eşim orası ile bugün görüştü. Ve olumlu düşünüyor. 

Tema Kolejine çocuğunu gönderen bir ebeveyn benimle tecrübelerini paylaşırsa çok ama çok mutlu oluruz. 

Teşekkürler ;

M.ACAR


 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mine_acar

ve  bir ekleme daha  ; her okul elbette kendisini en üstün performansla sunacak ki okul tutulsun ; ama dil ile o kadar ön planda olmaya çalışan bahçeşehire madem böyle  ; elinizde neden gelen aday öğrencilere gösterebilecek ; kendi öğrencilerinizin dil becerisini ortaya koyacak bir cd yok diye sorduğunda eşim afalladılar maalesef ; sizce de öyle değil mi , o konu ile ilgili ön plana çıkan okul bence en güzel tanıtımını böyle yapar , ve o zaman çok değerli herşeye vakıf halkla ilişkiler bölümü arkadaşlar da fazla ter dökmemiş olur :) 


rosemary77

Biz 50.Yıl Bahçeşehir kampüsüne gitmiştik.Çocukları yarış atı gibi koşturuyorlar hissi uyandırmışdı bizde..Ücrette çok uçukdu.Eşinizin sorusu çok iyi olmuş.Çoğu kişi ingilizce için kolejleri tercih ediyor.Boş çıkınca büyük bir hayal kırıklığı yaşanıyor.


mine_acar

sanırım 29000+servis+kitap+kıyafet idi bahçeşehir koleji.

Her gittiğimiz okul beklentiniz nedir diye soruyor ; açıkçası benim amacım eğer temel ilkokulda atılıyorsa bu işi hakkıyla veren eğitimci kadrosu.

Biz ilk etapta Nesibe Aydın kolejini düşündük. Fakat etrafımızdaki tecrübeli ebeveynler ilkokul için gereksiz olduğunu daha butik bir okul olmalı şeklinde fikirlerini belirttiler. Bunun üzerine yukarıda belirttiğim kolejler ile görüşmeye başladık.

Keşke tecrübeli anneler ,babalar fikirlerini buradan bize bildirseler ki biz tecrübesiz ebeveynler karar verirken bu kadar zorlanmasak. Ama şu da bi gerçek çocuğu başarılı veli için o okul şahane  ; başarısız veli için çok kötü. 

Gerçekten çok zorlanırken henüz karara varamamışken bazı okulların kontenjanının dolması da daha çok strese sokuyor.


rosemary77

Ücreti indirmişler.32+ diğerleriydi Bahçeşehirde bize söylenen..Ben çocuğumun başarı düzeyine göre okula değer  biçen bir veli değilim.Zaten 1.sınıfta başarı değil, okuma-yazma öğrenimi ağırlıkta..Bizim beklentimiz sevgi dolu,işini gönülden yapan öğretmenlerdi.Şansımıza öyle öğretmenlere rastlamadık.İlkokulda ana kriter sınıf öğretmeni ve ingilizce!Onlar iyi olmadıktan sonra diğerleri süperde olsa okul boş bence...Cevaplamak için Üye ol