17 AYDIR YEMEKLERINI DUZENLI YEDI SIMDI NE OLDU ?

arzubulat soruyor: 3

Merhaba

Kızım 17 aylık bu zamana kadar yemeklerini duzenli olarak aksatmadan yedi 1 haftadır yemek istemiyor itiraz ediyor agzını kapatıp kafasını saga sola ceviriyor .

Hergun aynı seyleri yemekten mi bıktı acaba ?

Farklı bir sey yedirmek istedigimde tadına bakıp begenmiyor devam etmiyor.
Diyelimki begendi benim onu beslememem itiraz ediyor tek basına yemek istiyor tabi onuda yapamadıgından ac kalıyor .

Ne yapacagımı bilemiyorum lütfen yardım edin.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


kedidirkedi

17 aylık olmuş, kendi başına yiyebilir bazı şeyleri artık. Onun önüne kendi yiyebilecegi bir şey koyun, siz de arada agzına verin. Benim kızımda da böyle 10 gün süren bir iştahsızlık yaşamıştık. Fazla üstüne düşmeyin, muhtemelen düzelecektir. 15 güne düzelmezse, doktorunuza danışarak kan tahlili isteyebilirsiniz.


_burcu_

bence bunu bir sorun haline getirmeyin kızınız kendi başına yemek yiyebilmenin verdiği başarıyı tatsın kendisi çatala takabilsin ,ağzına götürsün,döksün ama bunu kendisi yapsın siz de alkışlayın onu mutlu edin ki yemeye heveslensin...naçizane fikrim...kolaylıklar diliyorum ...:)


arzubulat

Biliyorum kendi kendine yemek yemek ona keyif veriyor .

Bunu yaparken yanında bende bulunur aralarda ne yedirmek istersem rahatlıkla kendim beslerdim agzını acardı simdi redediyor

Tek basınada kendini besleyemedigi icin karnı ac sofradan kalkıyoruz .

Sizden baska beni bu konuda kimse anlayamaz bugune kadar beslenme sorunu yasamadıgımız icin bana cok zor geliyor saskına donuyorum etrafında pervane sırayla denemeler yapıp hepsini cope dokmek zorunda kalıyorum.Cevaplamak için Üye ol