El ayak yüz hastaligi

muratyalay soruyor: 5

Merhaba arkadaşlar 5 yaşında ikiz kızlarımız var ellerindeki döküntüler için doktora gittik ve el ayak yüz hastalı gibi dediler ellerden sonra ayakta ve popoda belirdi ağız içi ve yüzdende cikacakmi acaba şuanda görüntü olarak rahatsız edici boyutta değil Google de attığımızda görselleri çıkan fotolarini kadar ilerleyecekmi acaba yoksa böyle hafiften atlatabiliyormu ve illa ağız ve yüze sicrayacakmi ve biz büyüklere bulaşabiliyor mı . Birde ilacı yok dediler ama daha kolay atlatilabilmesi için extra yapabilecek birşey varmı acaba fikri bilgisi olan varsa yardımci olursa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


bebisimmm

merhaba  cook gecmis olsun yavruya...benim kizim gecen yaz oldu cok hafif atlatti yuzunde hic olmadi ama arkadasimin oglu cok agir gecirdi yuzu agzinin ici poposu sac dipleri resmen yaralasmisti serin hava iyi geliyor diye orduda yaylaya cikmislardi uc tane krem kullanmisti biri antibiyotik nitelikli...on gunde gecti...ve hicbir iz kalmadi temizlige dikkat edin ellerini surmesin mumkun oldugunca sizin de el hijyeniniz onemli tabi hatirlatabildigim seyler bunlar 


ssebnemm

Bizimki de 13 aylıkken geçirmişti ama sadece ağız içi ve çevresinde çıkmıştı. Korkunç bir şeydi. Asla hiçbir şey yiyemiyor ağzının ici sürekli kaynıyordu iltihap akıyor ve kokuyordu dis etleri okadar sismisti ki sislikten dişleri görünmez olmuştu. Çok şükür sizinki ağıza yayılmamis. Bize de ilacı yok demişlerdi ama rahatlatıcı birşeyler onermislerdi. Ağız cevresindeki yaralari günde üç kere oksijenli suyla temizliyorduk ağız içine de fungostatin, eczaneden alınan dut şurubu, piraldyn vermişlerdi ve günde en az sekiz kere gazlı bezle karbonatlı suyla siliyorduk şu an hatırladığım bunlar ama ağız içine yayılırsa (Allah korusun) yazarsiniz  tekrarlarsa  diye bir koseye not etmiştim yazarım size. Bir de dokunduğu herşeyi oyuncakları da dahil dezenfekte edin çünkü tekrar etmesi muhtemel bir hastalık.


ssebnemm

Çok çok geçmiş olsun.


Damla

Oğlumda el ve ayaklarında hızla çıkıp birkaç günde hiç iz kalmadan geçmişti. Yüzünde çıkmamıştı diye hatırlıyorum. Herkeste aynı olmuyor sanırım.


mutluannelif

Çok pis bir hastalık, oğlum tatil dönüşü yakalanmıştı. Önce hafif ateş, sonra çok az ve hafif döküntüsü olmuştu. Ağız içinde yarası çıkmıştı. Bunun için karadut şurubunu öneririm eğer ihtiyaç duyarsanız. Kırmızı döküntüler yüzde de başlayıp artmıştı. Bacaklar, eller, kollarda da vardı. Hiç geçmez gibi geliyor insana ama çok şükür geçti gitti. Hiç bir şey kullanmadık, kendiliğinden kayboldu hepsi.Cevaplamak için Üye ol