Aptamil junior mu yoksa artık inek sütüne mi geçelim?

gesnur soruyor: 5

13 aylık olduk.akşam yemeğini yiyor.çorba ya da ne varsa.emziriyorum ve yatırıyorum.geceleri de emzirmeye devam ediyorum ama sütüm azaldı sanırım sabaha kadarçok sık uyanıyor.gece 12 gibi biberonla aptamil junior veriyorum 120cc kadar ve sabah dek 2kez uyanıyor emip uyuyor.yani 12de verdiğim aptamil kurtarıcım oldu.gece beslenmesini kes diyen annelerimiz de olacktır mutlaka ama onu da denedim kabus oldu geceler.şu an o alternetifi düşünmek istemiyorum.sorum şu ki:gece 12de aptamil vermeye devam mı etsek yoksa aoçnin günlük cam şişe sütlerine mi geçiş yapsak?doyuruculukları aynı mıdır?süte alerjisi de yok bu arada

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ipekkusgoz

9. aydan sonra bebekler açlıktan uyanmazlarmış. Biz 21. ayda doktor önerisiyle çocuk devam sütüne geçtik. Ondan önce anne sütünden başka bir süt içmedi. Aptamili doktorunuz önerdiyse şimdi de doktora sorun inek sütüne mi geçeyim diye. Bizim de haftaya kontrolümüz var,ben soracağım çocuk sütüne devam edip etmemeyi.


ketrin

aynı soruyu bence doktoruma sorduğumda inek sütü vermende bir sakınca yok ama vitamin değeri bakımından aptamil jr.daha iyi destekler bebeğinin gelişimini demişti. bende inek sütünü tattırsamda aptamili vermeye devam ediyorum. Gece beslemesini kestim sayılır önceleri gece 4 kez süt isterdi. ben artık 2 kez su 1 kez de süt veriyorum ama bu zaman aldı. yatarkende bebelac gece tahılını sevdiğinden yediriyorum. bazende irmik ve sütle mama yapıyorum oda tok tutuyor zaten. inek sütü ile kefir mayalıyorum, yoğurt yapıyorum, sütlaçı bazen inek sütü bazende aptamille yapıyorum. bu sizin ve doktorunuzun tercihi aslında.


nilan

Biz daha gecen hafta inek sutune basladik. AOC nin gunluk inek sutunu bire bir oranda sulandirarak veriyorum. Simdilik bir sorun yok gibi. Boyle devam ederse haftaya sulandirmadan verecegim. Bizim dr muz baska sut onermedi. Sute gecince devam sutunu de biraktik. Hem yatmadan hem de geceleri 1 ogun veriyorum sutu. Sut alerjimiz yok demissin. Baska sutler kullanmayabilirsin bence. Aoc yi sulandirip verebilirsin. Daha mi cok daha mi az tok tutar bilemiyorum, dedigim gibi yatmadan once verdigim halde mutlaka gece uyaniyor agliyor bir 150 ml de gece veriyorum.


sarpdaghan

inek sütüyle bebekler ihtiyaçları olan demir ve kalsiyumu alamıyorlarmış doktorumuzun dediğine göre. ben 2 yaşına kadar aptamil jr. ile devam ettim. evet maddi olarak biraz daha pahalıya mal oluyor ama oğlumun gelişimi çok iyi durumda, üstelik hiç anne sütü alamamış olmasına rağmen. Tavsiyem 2 yaşına kadar aptamil, sonrasında da çocuk sütü..


ruzgar11

benim oğlum 15 aylık. geçenlerde doktorumuzla görüştüğümde daha çok küçük olduğunu gece az da olsa mama ile beslememi söyledi.. uyuma aralıkları uzun olabileceğinden ve oral dönem olduğundan emme dürtüsüde olacaktır.. ben inek sütü vermedim, vermeyide düşünmüyorum.. kansızlık yapıyormuş. aptamil 1 yaş üstü mama yada, pınar ve sek'in devam sütlerinden veriyorum. kahvaltısınıda onlarla hazırlıyorum.Cevaplamak için Üye ol