Kekemelik

Kim74 soruyor: 5

Merhaba kızım daha 27 aylık 2 buçuk bile deil ama kekelemeye başladıı bir aydır.... Zaman zaman gerileyip çok ağlayınca tavan yapan bi kekelemesi var... Bi ayın dolumuna yakın yaklaşık 3  gündür iyice bocaladı belirli kelimelerde takılırken şimdi nerdeyse hepsinde yapıyor... Her gece dualarla yatıp rabbimden mucize bekliyorum... Çünkü düzeldimi düzeliyor hiç takılmıyor... Offf onunki belki geçicide bende yarattığı tramvaa bakalım Nasıl geçecek.. Bi türlü alışamadım... O iyise biraz iyi oluyorum ama baktım kötü yediklerim bile geri gelio yutkunamıyorum...yaş itibariylee dua etmekten başka çağrem yok şimdilik inşallahh tedaviyi beklmemem gerekecek kadar uzun sürmez... Günler geçmezken aylar nasıl geçer bilmiyorum rabbim sabrını versin... 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ayssegulll

bir pedagoğa gidebilirsiniz.o mutlaka yardımcı olur


Kim74

Gideceğiz tabiki... Şuan yapılacak birşey yok 2 yaşında... Bilgi edinmek için gidicez.. 


baderose

Rabbim sana dayanma gücü  ve sabir versin bizde de oğlum  2 yaşındayken başladı oğlum şuan 5 yaşında 3 yıldan beri git yellerle geçirdik geldim mi aylarca gitmez pedegoga gittim konuşma terapistinede yokmuş gibi davran yanında konudan bahsetme gözlerine bakarak dinle ağızına bakma gibi tavsiyeler veriyor kendiliğinden geçebilirde geçmeyede bilir tam düzeldi diyorsun yine gelmiş inşallah sizin bizimki kadar uzun sürmez ben çok yıprandım bu süreçlerde oda yıprandı 


burcualt

Merhaba aynen 27 aylikken basladi bizdede ilk baslarda balyoz gibi carpiyo suratiniza aglamadiginiz gun gece kalmiyor sonra bi sekilde alisiyorsunuz bu sekilde bir gun size bin yil gibi gelirken sonraa bi bakmissiniz 1 2 3 yil.olmus.... ama inanin bana hayatta daha buuyuk dertler var . Biz alistik bazen mukemmel bazen berbat ama inanin alisiyorsunuz. Uzulmeyin desemde fayda etmiyicek biliyorum bana etmemisti . Ama kendinizi ne kdr cabuk toplayip duurmu ne kadae cabuk kabullenirseniz cocugunuza daha buyuk faydaniz olacagina emin olabilirsiniz. Sogukkanli olmak gerekebiliyor . Takilmalari.uzayip da konusmaya cabalamasini hic tepki.vermeden gozunun icine bakarak.cumleyi tamamlamasi  beklemek en zoru ama bunu basardiginiz gun bilinki kekemeligi yendiginiz gundur.


panter00

Merhabalar;

Aradan 8 ay geçmiş ama ben yinede yardımcı olmak isteyen olur diye yazıyorum. Allah'ım herkesin çocugunu bağışlasın. Sağlık şifalar versin. Arkadaşlar 3.5. yaşında oğlumuz var.

Konuşmasında bir problem yoktu ve gün içinde yaptıklarını 4 cümle 5 cümle hatta daha uzun cümleler halinde anlatıyordu. Ama ne olduysa anlayamadık. kekelemeye başladı bazı cümlelerin başında ortasında tam olarak ifade edemiyor kendini.

Bu durum bizi çok üzdü. Doktora götürdük kan tahlili falan istedi mr çekilecek vs. 

Bu durumu geçirmiş olan anneler babalar lütfen bir bilgi verebilirmi. Allah rızası için. Son durumları nedir? ne yapmamız gerekir. Nasıl atlattılar neler yaptılar beklemek mi gerekir.

Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için...Cevaplamak için Üye ol