Bebeği hidrosel ameliyatı olan var mı?

grimavi soruyor: 8

Arkadaşlar merhaba

oğlum 3 ayını dolduruyor ve doğuştan gelen hidrosel problemi yaşıyoruz. Cocuk cerrahı hidroselin buyuk olduğunu ve ameliyat olmadan geçmeyeceğini söyledi.ancak birkaç ay takip etmek istiyor.bebeğim daha cok kucuk olduğundan ameliyattan korkuyorum. Bu ameliyatı geçiren arkadaslar varsa iyileşme süreci hakkında yardımlarını rica ederim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Nele

Merhaba, benim oğlum da hidrosel ameliyatı oldu. 1 yaş civarı farkedildi çok büyük olmadığı için dr beklememizi, geçebileceğini söyledi. Yaklaşık beş ay bekledikten sonra ameliyatınyaptırdık. Daha önce sünnet olmuştu, şanssızlık o zaman olsa ikisini bir arada yapabiliyorlarmış siz belki yaptırabilirsiniz. Genel anesteziyle oldu, anesteziden ayılırken biraz ağladı, bir de belli bir süre aç kaldığı için açlıktan ağladı. Karnı doyunca hiç birşeyi kalmadı. Gece yatmasına gerek görmeden taburcu ettiler, iki gece ağrı kesici şurup verdik, pansumanı kendimiz yaptık, dikişler de kendi eridi. Çok şükür sıkıntı olmadı sizinki daha da küçük olduğu için bizden daha kolay olur sanırım. İyi bir çocuk cerrahı ya da ürolog bulmanızı tavsiye ederim, bize anestezistin de önemli olduğunu söylemişlerdi. Çocuklarda çok yaygın olduğu için sık yapılan bir ameliyatmış, insanın endişelenmemesi mümkün değil tabi ama basit bir ameliyat. Sadece genel anestezi alması bizi endişelendirmişti onda da başka çare yoktu.         Umarım biraz içinize su serpebilmişimdir, çok geçmiş olsun.grimavi

Çok tesekkur ederim içime su serptiniz. Anestezi olunca insan korkuyor, sevgiler 


grimavi

Çok tesekkur ederim içime su serptiniz. Anestezi olunca insan korkuyor, sevgiler 


eesrae

Oğlum 16 aylık, yaklaşık 2 ay önce hidrosel teşhisi konuldu. Yeni farkedildi, doktor 2 yaşa kadar kontrol edelim sonra ameliyat dedi.Beklemedeyiz bu soruyu ben de takip edeyim.

Size de geçmiş olsun.
grimavi

Eesrae belki sizinki geçer sonradan oluşmuş.bizimkisi gerçekten büyük. Bakalım gelişmeleri paylaşırım. Sevgiler 


Poyrazin_Annesi_2017

Biz suan 4 aylik olucaz gecen ay sunnet ocin cerraha gittigimizde fark etti doktor yizde 80 1.5 yasuna kadar geciyor atlik muayene edelim dedi insallah gecer ameliyata gerek kalmaz bende sizin gibi korkuyorum.


grimavi

merhaba, bu hafta sonu başka bir doktora daha götürüp ameliyat zamanını netleştireceğiz. Bizimkisi 6.5 aylık oldu ama bir küçülme farkedemedim ben her iki yumurtalıkta da.


Cevaplamak için Üye ol