hamileyim başım çok dönüyor

enise soruyor: 6

mrb arkadaşlar, Ben ikinci çocuğuma hamile olduğumu öğrendim.Şuan 5 haftalık hamileyim.Yalnız bir sorunum var.Başım çok dönüyor.Midem ağrıyor.Baş dönmesinden o kadar rahatsızım ki akşama kadar yerimden kalkamıyorum.Çocuğumu ve evimi ihmal eder oldum.Dayanımaz ounca eczaneden hamileikte güvene kullanılabilen bir bulantı ilacı aldım.Günde iki tane alıyorum ama içim yine de rahat etmiyor.Bu durumu ilaç kullanmadan atlatan var mı?Önerieriniz neler?deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


anneyazar

zencefil, beyaz leblebi, nane limon, çubuk kraker benim bildiklerim bunlar :) Kolay gelsin çabucak geçer umarım. 


sevda

kansızlık olabilirmi, bende aynı durumdayın yani hamile değilim ama aynı şikayetlerim var, ciddi olarak koşuşturmaktan kendime bakamamışım ve kansız kalmışım. yoğun bir başağrısı da buna ek olarak vardı.


ezgik

benimde 2. hamilelikte baş dönmem çok yoğundu sebebi ise düşük tansiyondu 7-8-9 gibiydi... sık sık beslenme, bir anda yükleme yapmama iyi geliyordu, off valla zor günlerdi zor, Allah size kolaylık versin


Ozgeerdogan

Merhaba Enise, ben de dün hamile olduğumu öğrendim(5H).Henüz doktora gitmedim, günde kaçtane folic plus kullanıyorsun?


nesejoy

bence derhal kan tahlili tansiyon  vb. gibi degerlere bakilmasi iyi olur. kan sekeri duzensizligi veya kansizlik olabilir.. 


Tunam10

benim de tansiyonum çok düşüktü ve bulantım çoktu. Özellikle sabah saatlerinde baş dönmesi ve göz kararması,bulantı oluyordu. En etkili ZOFRAN ZYDIS 4 MG 10 TABLET olmuştu. Doktor yazmıştı. B katagori bir ilaç.Her ne kadar hamilelikte kullanılabilse de ben tedirgin oluyordum. Hoş bir tane içince 2 gün rahatlatıyordu.Yine doktorumun önerisi ile pisibant denilen bir bileklik taktım. Biraz geç keşfettim ama bulantı için işe yaramıştı. Eczanelerde satılıyor. 25-30 tl gibi birşey yalnız. bunların dışında her zaman balık kraker,çubuk kraker gibi şeylerle bastırdım.Hamilelikte düşük tansiyon çok çok kötü bir durum değil sanırım. Asıl endişe yaratan yüksek tansiyon. Ayrıca bu durum geçicek ve 4. ay itibariyle çok rahat edeceksin.Cevaplamak için Üye ol