Bebek kacta yatmali????

bnycan soruyor: 10

Oglumun hep bir rutini oldu hep sadik kaldik ajdam max 20.30 da uyudu hep. Ama sabah ta 6-6.30 arasi ayaktadir :( insankar gec yatir diyip duruyor ondan erken kalkiyormus ???? Hala 2 gunduz uykumuz var cunku erken kalkiyor. 16.30 dan sonra uyumasinada izin vermem hic. Sizce erken mi yatiyor?? Erken uyumayi her zaman savunuyorum ama artik iyice kafami karistirdilar.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


CokBilmis

Normal bir saatte uyuyor. Erken uyumuyor. Yuvaya baslayinca zaten o saatlerde yatip, erkenden de uyanması gerekecek. Ayrica tek uykuya geçince sabah biraz daha geç kalkmaya baslar.


seres_esra

akşam uykusunu 9:00 9:30 a çekerseniz gündüz uykusunuda teke düşürürseniz malum kış da geliyor uzun geceler


Sanemm

Bence gayet iyi yatıyor, insanlara bakarsanız malesef kırkı çıkmadan ağzına yemek götüren mi dersiniz, bu çocuğa niye tuz vermiyorsun diyen mi, şekerden birşey olmaz diyen mi?

Biz de uyku saati 19.30-20.00 sabah saat 07.30-08.00 arası kalkar memesini emer ve yatağına geri koyarım 09.30'a kadar uyur.

Uyku uykunun mayasıdır. Okul çocukları için bile uyku saati akşam 21.00-21.30 arasıdır kaldı ki sizin çocuğunuz bebek kategorisinde.

Başkalarının sözlerine aldanıp bozmayın keyfinizi...


aakin

Sakin etrafinizdakilere aldanmayin. Herkes bir yorum yapar. Çocuk dedigin erken yatar deyip gecin. Uyuyacak ki buyuyecekler. Benim kizim uyku saatini biraz gecirsin uykuya cok daha zor gecer ve gece boyu uyandiginin iki kati uyanir. Ayrica sabah gec falan da kalkmaz. Kacta yatarsa yatsin ayni saatte de uyanir. Aynen devam yani:)


neretva

Normal saat. Bizimki de 830da uyuyor da ben geç mi uyuyor diyorum. Hiç o insanlara kulak asmayın. Tatilde birkaç gece 10'da yattı, sabah kaçta kalktı dersiniz? 6'da. Düzenini bozmayın bebeğinizin.bnycan

zaten hep öyle oluyor erken de yatsa geçde yatsa aynen 6 da ayakta :((  bende düzen bozma taraftarı değilim bunca zamandır sadık kalmışken ama artık acaba mı dedirttiler :(( tek uykuya geçince herkes sabah biraz daha geç uyanır diyor bu zamanla mı olur ?? ve bizim hala gece uyanmalar devam


polen

erken yatmalı,en geç 21:30 dur bizim evde,zaten o kadar da zor dayanırlar.kız uykuya dirençli çıktı ama oğlum 2 yaşına kadar akşam 7 gibi uyurdu,sabaha kadar kalkmazdı,herkes te bana çok erken yatırdığımla ilgili nutuk çekerdi,ama ben kulak asmam ,kızım sınırlarını zorlamayı seven bir bebek olduğu için biraz daha geçe çekildi uyku saati.sabah erken kalkmalar ise zamanla düzeliyor,ben oğluma yatağına ve gezip dolaşacağı yerlere oyuncaklar koyardım,böylece beni uyandırmadan kendi kendine oyalanırdı,zamanla daha geç uyanmaya,uyanınca da evde herkes yatıyorsa sessizce oyun oynamaya alışmıştı.kızımı da bu yolda ilerletiyorum.


beyzabebek

sanırım burda en geç yatan benim kızım.11.30 dan önce çok zor uyuması.daha erken yatırsam ağlamaktan prişan oluyo bende hıc zorlamadım ama 11den sonra yatırdıgımda ıkıletmeden kendı kendıne bıberonuyla uyur gece bıberonunu bulamazsa uyanıp seslenır sabahta 10cıvarı uyanır.oğlende 16.00 17.00 cıvarı eger ortam sessızse 2 3 saat uyur.bence herkezın kendi düzenine göre hareket etmesi lazımipekkusgoz

Benimki de en geç 10-10:15 gibi uyur.Aslında 9:30'a doğru hadi yatıyoruzlar başlar ama rutinler vs uyuması o saati bulur.Sabah da en geç 08:30 uyanır.Oğlumdan değil de kendimden örnek vermek zorundayım.Kendimi bildiğimden beri erken yatar erken kalkarım.Hatta oğlumun uyku saati bana çok geç geliyor,çok isterdim daha erken uyusun.Ama ancak bu kadarını yapabildim.Bu yaşa kadar hep çok erken başladı günler benim için, hiç de şikayetim olmadı bundan.Hatta tatilde oğlumun kalın perdeli odada 1-1,5 saat daha fazla uyuyabildiğini farkettim ama bunu normal hayatımıza geçirmeyi hiç düşünmedim.Çünkü geç kalkmasını hiç istemem.Zaten bir kaç yıl erken uyanması size sorun olabilir, ondan sonrasında kendi başının çaresine bakabildiğinde kendi kendine oyalanacak şeyler bulur.Ders çalışır,kitap okur, eve iş getirip çalışır...Benim için öyleydi en azından:)


ema

Merhaba

Benim oğlumda 20:00 gibi en geç 20:30 gibi yatıyor ve sabahları 06:30 ile 07:00 arası kalkıyor.Geç yatırmayı denedim ama yine aynı saatte kalktı.Gündüz tek uyku uyuyor en az 2 saat en fazla 3 saat tabi bu düzeni oturtana kadar aylar geçti.Bir yaşından sonra tek uykuya geçti.
Bence doğru olan sizin yaptığınız...Cevaplamak için Üye ol