doktor kontrolü

nurus soruyor: 3

merhaba arkadaşlar.yavrularınızı ne kadar sürede doktor kontrolüne götürüyorsunuz.hastalandıkça mı ( aman Allah korusun ) , belli bir rutinde mi,yoksa aşıdan aşıya mı??ben düzenli aşılarını doğumumuza giren doktorumuza 6 ay dolu dolu her ay götürüp yaptırdım.ama sonra ki aşılarını sağlık ocağında yaptırdım.ve şükürler olsun ki önemli bir hastalığımız da olmadı.sadece 4-5 ay önce üst solunum yolu enfeksiyonu olunca acilden bir muayne olup çıktık ilaçlarımızı da kullanınca da geçti.bir daha da gitmedik doktora.kızım 17 aylık oldu ama bugüne kadar herhangibir kan veya idrar testi de olmadı.siz nasıl yapıyorsunuz kontrolleri??yani bir sorun yokken de gidiyormusunuz doktorunuza ???

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozdenin_oykusu

Merhaba,
6.aya kadar her ay rutin olarak gittik.
6.aydan sonra 3 ayda 1 gittik/gideceğiz.
Ama 6.ve 12.aylarda yapılan genel kan tahlilleirnin konrtolü gerekiyor.


DoRuK_DiLeK

gunaydın,
9 aya kadar her ay düzenli gittim. sonra dr u ben 12.ayda ir daha göreyim annesi dedi. 1 yaşına kadar aşılarını sağlık ocağında yaptırdım kontrollere gitmeme rağmen. sadece devletin karşılamaadığı aşılar hastanede yapıldı. 12 ayllıkken tam kan testi demir demir bağlama testleri yapıldı. bu testler sonucunda 18 aylıkken getirin tekrar dedi.  şubattaki kontrolde hem göz muayenesi yapıldı (kesinlikle gereksiz eğer bir sorun görmüyorsanız) hemde bu ayda vurulması gereken aşıları yapıldı. dr mayıs ayında tekrar görmek istedi. nayısta götüreceğiz. ve yine kan testi istiyor. 10 dakikalık kontrolde acemi anne olan ben niçin diye sormamışım. bakalım. önümüzdeki ay anlamış olacağız.


nurus

peki kan tahlilinde baya baya 1 tüp mü alıyorlar yoksa parmaktan bir iki damla falan mı ? dediğim gibi hiç yaptırmadım da :(Cevaplamak için Üye ol