İzmir'de Bebek Şekeri

melusina soruyor: 10

Arkadaşlar izmirde bebek şekeri alabileceğimiz ya da malzemelerini bulabileceğimiz nereleri önerirsiniz ?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Zelal_

Malzemeleri kemeraltında bulabilirsiniz, hazır almak için yine kemeraltında, alsancakta bir çok dükkan var hatta birçok pastanede de mevcut, Reyhan pastanesinin yeri ayrı tabi... Kendiniz yapmayacaksanız, internetteki sitelerden almak da bir seçenek... Biz internetten beğendik, sonra kayınvalidem (İstanbul'da) gitti baktı, göründüğü gibi mi diye, gitmişken de aldı getirdi :))


melusina

ben de internetten beğendim ama eşim izmire gittiğimde bakarım deyince
birkaç adres öğrenmek istedim dediğiniz gibi aynısı olmayabiliyor :)
teşekkürler ilginiz için


oyabes

Zeropoint, Internetten nereden aldınız?oyabes

cok tesekkurler, muhtesem guzel modeller var. pahalidir diye tahmin ediyorum ama yine de arayip sorucamZelal_

Fiyatları inanın bilmiyorum ama ufak bir not; kayınvalidem onların tükkanlarına gittiğinde çevredekilere de bakmış, hepsinde aynı modeller varmış, tavsiyem pazarlık yapın, farklı sitelere de bakın, çok dandirik bi yer olmadığı sürece bence diğerlerinde de resimdeki gibi gelecektir. Yine de her türlü aksiliğe karşı çok geçe bırakmayın :))


ritalar

kemeraltını bihayli gezdik ama orginal 1 çalışma bulamadık, en son eşimle birlikte yapmaya karar verdik... 1 manifaturadan çok sevimli minik bebecikler bulduk, arkalarına mıknatıs ve 1 kurdelayı silikon ile yapıştırdık. üzerine de "HOŞGELDİN SERİN BEBEK" yazdık. hatta yazıyı ben çalıştım...
imalatı çok keyifli oldu, kapı süsümüzü de yine biz yaptık, toprak çocuklarından 1 parça eklesi bile var. 8)


netameli

İzmir Çınarlı'da Ziebart'ı geçip sola dönünce solda az ileride bebek/nikah şekeri malzemeleri satan Ege Sera diye bir yere gittim. Bibloların tanesi 0.50 - 1.7 TL'ye kadar değişiyor. Tülleri 100 tanesi 7 TL'ye, Kurdele makarasını 2.60 TL'ye, lavantanın kilosunu 7 TL'ye satıyorlar. Tanesi bu şekilde 70 kuruş civarından başlıyor. Ben bebek mevlütüne de artsın diye çok yapmayı düşündüğümden ekonomik bir şey arıyordum ama sanıyorum İzmir'de malzemeyi kendiniz alıp, hazır satılanlara benzer ekonomik bir şey yapma şansınız yok. İstanbul eminim çok daha ucuzdur. Kemeraltı ile Çınarlı'daki bu fiyatlar arasında birkaç kuruş oynuyor ama malzemeler yuvarlak hesap aynı, yani el emeğinizi üstüne koyduğunuzda değecek bir meblağ çıkmıyor ortaya.  Kemeraltı'ndaki bebek şekeri satan yerlerle pazarlık etmek çok daha mantıklı. 


Benim şekerlerimi 50 tanesine 50 TL demişlerdi, 45 liraya bıraktılar. 25 tanesinin tepesinde bereli yumuşak kafalar, 25'inde de tavşanlar var. Kemeraltı'nda alelade bir şekerci dükkanı. 50 taneyi hazır şekilde paketlemişler isterseniz oradan seçiyorsunuz isterseniz sipariş veriyorsunuz. Ben biblolu olanlardan soğudum biraz, her yerde aynı şeyi görünce, değişik bir şey arıyordum, hoşuma gitti bu doğrusu. Fiyatı da iyi geldi. Ama gerçekten gezmeniz gerek. 

Arkadaşım biblolu bir modelin 50 tanesine Kızlarağası'na doğru giden yol üzerindeki Petek Şekerleme'den tanesi 1.5 TL'den anlaşmış, kapı süsü ve sepetle birlikte toplam 100'e bırakmışlar. 

 

Şekerleri koymak için Kemal Kutucu'dan bir bebek arabası şeklinde sepet sordum, süslü bir şey tabi, 25 TL dediler. 25 TL'lik bir iş yoktu üzerinde, Kapı süsleri tül ve boncuk yığını halinde 20-30 TL diyorlar. Onları kendiniz yapabilirsiniz ve inanın 25-30'un çok çok altında maliyetle halledilebilir biraz eliniz yatkınsa.. Sepeti kendim alıp süslemeyi düşünüyorum. Kapı süsü için de annemin elinden dikiş gelmesinden ötürü aşağıdaki gibi bir şey düşündüm, bebeğimizin odasındaki deniz temasına da uyacağından sonra odasına asacağım. Bunu internette 80 TL'ye satıyorlar. Annem herhalde 5'TL'ye mal eder :) Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

ritalar

netameli bebeciklere bayıldım. lahana bebekleri andırıyor. orginal bir şey bulmuşsun tebrikler.

bence de bu kapı süsünün benzerini annen de yapar. benim de 1 sepet sorunum kaldı. hasır 1 sepet üzerine 1 seyler çalışıcam, bakalım... ama sana 1 öneri, arkalarına mıknatıs koyarsan verdiğin kişilerin evlerinde daha kalıcı oluyor bu tarz minik nesneler.


netameli

Evet mıknatıs olabilir ama bunlar çok büyük o nal mıknatıslardan koysam anca tutar :) Sepet süslemesini hazırlardan çok daha iyi yapacağımıza bahse girerim ;)Cevaplamak için Üye ol