Gece beslemeyi kesemiyoruz kendiliğinden azalır mi iyice çığrından çıkar mi?

_Sezin_ soruyor: 3

Biliyorum bu konuda çok soru var ama ben umudu kestim. Süt yerine suyu kesinlikle kabul etmiyor. Ninni pışpış falan mümkün degil ağlaması siddetlenerek artıyor. Saatlerce surebilir. En sonunda pes edip ya emziriyorum ya dolaptan süt ısıtıyorum. Ozan çok istahli gündüz 2saatte bir bişeyler yemek istiyor aynı durum gece de devam etsin istiyor herhalde. Yatmadan hemen önce ne yerde yesin durum aynı.

Sormak istediğim biz bu işi bırakamıyoruz, zamanla azalır mi yoksa iyice kotulesir mi? Birilerinin bosver biz de yapamadık ama sonra düzeldi " demesine ihtiyacim var galiba.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


seda_melis

Yazmayı unutmuşum...Doktorumuz "gece beslenmesini artık kesin" dediği dönemde başaramadım demiştim ya, bir sonraki kontrolde "o zaman mamasını daha sulu yapın" demişti. Siz de bu aralar sütü sulandırarak vermeye çalışın.

Melis'in emeklemesi geç olmuştu. Çok dert etmemiştim bunu kendime, motor gelişiminin normal olduğundan emin olduğum için belki de. Emeklemeden yürüyecek diye düşünüyordum, hep ayakta durmak istiyordu çünkü. 10,5 aylıkken birden emekleyiverdi, bir süre sonra da yürüdü.

Yani demek istediğim, biz onlara gerekli ortamı ve şartları sağlayalım, gerisi onların beceri ve isteğine kalmış. Eminim Ozan da bir gün annesini şaşırtacak:)


_Sezin_

İnşallah :)


_Sezin_

son durumu bildireyim yaz sıcaklarında gece yazlıkta su teklif etmeye başladık, ağladı uykuya dalması uzun sürdü ama idare ettik ben de emzirmeyi teklif etmemeye başladım, şu anda 1-2 kez kalkıyor su içiyor biraz geç uykuya geri dalıyor eskiye göre ama onun da yavaş yavaş azalacağını ümit ediyorum.
Cevaplamak için Üye ol