Etli ayakli ogluma ayakkabi?

charlizzze soruyor: 9

Merhabalar

17 aylik bir oglumu etli tombul ayakkalari var. Stride rite tan aldigimizilk adim ayakkAbisinda hic sorun yasamadik. Ancak gene ayni yerden aldigimiz spor ayakkabida ise, ayak parmaklarinin ayak i le birlestigi noktada ayagin eni boyunca iz cikti. Hatta disarida giydigi icin degistiremedik de. Allah'tan yaz geldi de crocs aldik. 4 aydir onlari giyiyordu. Cok rahat ettik, havada karada denizde hep giydi. Gerekirse corapla da giydirdik. Ama artik havalar sogumaya basladi ve biz gene ayakkabi maceramiza basladik. Once adidas bir spor ayakkabi aldik, sezonluklar cikmadigi icin. Gene ayni sekilde iz yapti. Anladik ki oyle alcak ayakkabi almamaliyiz. Gene gittik stride rite dan bot tipi bir ayakkabi aldik. Acikcasi cokkesin gozuyle bakiyordum bu sefer rahat edecegi yonunde. Ki rahat da etti ama ne yazikkigeneayni yerden iz cikti. Sorumtombul. Etli ayak sahibi bebekli annelerinneredenayakkabi aldilari? Bir gorus giydikce yerini edinir diye ama bilemiyorum???

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sunny

bence new balance uygun olacaktır. kalıpları çok geniş. bir de belirtmek isterim 2 yaşına gelindiğinde bu tombulluık meselesi çözülüyor yani ayakta toplanan yağlar dağıldığı için eskisi kadar tombul olmuyor.


ozgu_naz

bizim ayaklarda pek tombiştir:) botlarını sadece polaristen alabiliyorum bantlı olanlardan.spor ayakkabıları da nike gene bantlı olanlardan.onların üst kalıpları genişçe.2 yaşa geldik sayılır ama bizde tombiklik tam gaz devam:)


nurus

kızımda aynısı.babet giydiremedim hiç.şöyle rugan,fiyonklu babetleri olamadı :)))


şu ana kadar ya nike,yada bilekten yüksek konçlu giydirdim.umarım dediğiniz gibi 2 yaştan sonra birazcık iner o puflar :))


charlizzze

Peki giydikce acilir teorisi dogru mu?olivia

oglum 3 yasinda ayaklar eskisi kadar tombul olmasa da hala ayni sıkıntıyı yasıyoruz.Daha kucukken de ayni sebepten deli cikacak kadar ugrasirdik ayakkabi konusunda.yazin crocs cozdu bizi de allahtan.

kis ve baharda ise bir yasindan beri tombul ayak yuzunden belli bir markaya bagli kalamadik.hep denemei yanilma,degistirme bazen de elimizde patlama oldu:)Bu zaman suresinde kalip,model farklariyla deneyerek bir sonraki stepe kadar rahat ettiklerimizi,adidas ve nike in bazi modellerinde,stride ride da ve paqpa da ve ugg da bulduk.

Ama mesela adidas ve nike kuculdugunde ayni modellerin bir buyuk numarasini almak istedigimizde olmadi iz yapti.stride ride hic olmadi.iki kistir ugg la idare ediyoruz.bir de profesyonel spor malzemeleri satan bir magazadan su gecirmez bir bot aldik bu kis. vermis oldugum icin markasi kalmadi aklimda simdi.ama aklinizda olsun o da.

Vucut posturunun dzgn gelismesinde ayakkabı cok onemli.evet buydkce yaglı doku azaliyor ayaklar daha bir sekle giriyor ama satıcıların ayagı terbiye etmek lafina sakin aldanmayin.bilegi guzel kavramisina dikkat edin.bir de ben ic tabanlarini cikartip oayakkabı ile giydirecegim corapla once tabini ayagina koyarak ayagini olcuyorum.boy tamam mi yandan tasma var mi diye.olur gibi gorundyse magaza da kafadan yarim saat giydirip dolastiriyorum oyalaniyorum.yrysune bakip coraplari cikarip iz var mi diye bakiyorum.

sonbaharda da yagmur cizmeleri giydiriyorum.onlar cok rahat vrma iz yapma yok.pek cok markanin sirin modelleri var.onlar da aklinizda olsun.kolay gelsin.


nurus

biz bu yaz crocs lardan çok çektik.ayaklarının üstü minik noktacıklar oluyor,kaşınıyor ve acıyor.

aslında çok seviyor ama tombiş ayaklara göre değil..


olivia

aa sasirdim nurus...:(demek tombis de olsa herkese uymayabiliyormus. biz de tam tombik ayak yuzunden bir tek onlarda cok rahat ediyoruz.ustu degmiyor bile.dogru numara olduguna eminmisiniz.crocslar kalıp olarak benzerlerinden biraz farkli buyuk gibi duruyor hatta ayakta.


Keremcim

Aynı sorun bizde de var. Bütün yazı Crocs la gecirdik. Gecen hafta sonu ayakkabı aldık. Doktorumuz NuBebe'yi önerdi. Kadıköy'de ortopedik ayakkabıcı. Bizim köfte ayaklarımıza uyacak tek bir model vardı mecburen onu alabildik. Şimdi çok rahat giyiyor. 


eyc14

bence pediped. bir de perlina diye bir marka var anatomik ayakkabı 

benim oğlumunda ayakları tombiş ve üst kısmı yüksek bu nedenle bağcıksız mümkün oldukça cırtcırtlı ve anatomik ayakkabı tercih ediyorum.


Cevaplamak için Üye ol