Gida alerjisi test

ervanin_annesi44 soruyor: 2

Kizima yapilan yama testinde pirinç alerjisi çıktı. Israr ettim 6 aylik olduğundan beri yediriyorum yok bi reaksiyon dedim israrim üzerine provokasyon testi yapildi defalarca pirinç unu -su muhallebi verdiler. Sonuc annesi galiba pirinç alerjisi yok. Şükür Rabbime ama ya diğerleri kizimdan kestikleri diğer besinler?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


basaran

Günaydın, bebeklerde alerjilerin çok büyük bir kısmı 1 yaş civarında geçiyor. Kızımın yumurtaya alerjisi vardı, yumurta vermeyi kesmiştik, 10 aylık kadarken tekrar başladım, problem olmadı. Şimdi de problem yok. Kızı süte alerjisi olan (süt ve bütün süt ürünleri) arkadaşımın kızının da alerjisi yine 1 yaş civarında geçti. Pirinç alerjisi çok şükür geçmiş kızınızın. Diğer besinler hangileri bilmiyorum (bal vb gibi 1 yaşından önce verilmeyecek besinlerden değilse) bence bir kaç ay ara ile kontrollü olarak az az deneyin derim. İnşallah hiç bir şeyi yoktur. Biz kızıma 6 aylıkken nutella vermiştik çocuk felaket alerji olmuştu, şimdi nutellayı elinden zor alıyorum:) Geçecektir inşallah.


ervanin_annesi44

Maşallah kiziniza inşallah hayirli bir evlat olur. Benim derdim alerji degil yapilan test ve dogru sonuc vermeyecegini bile bile israrla yapmak istemeleri . Yok yanlis cikiyor ama benim cocugum pirincsiz kaliyor.ilginize teşekkür ederim sevgiler :)Cevaplamak için Üye ol