pütürlü yiyecekler

tibetkzy soruyor: 4

merhabalar

Arkadaşlar 8 aylık bebeğim pütürlü yiyecekler yiyemiyor.Yerken boğulcak gibi oluyor ve boğazına takılıyor ve bazende bu yüzden kusuyor.Ek gıdalara 5 aylıkken geçtim ve ozamadan beri yiyemiyor bende ısrar etmiyorum sonradan alışır diye düşünüyorum.Bu konu ile ilgili sizin tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


buhar

merhaba.. bebeğimde 8 aylık 4 aylıkken başladık ek gıdaya ama bizde çok pütürlü şeyler yiyemiyoruz

irmik,şehriye çorbası buna benzer ufak şeyler yiyor ama bunlarda bile bazen öğürücek gibi oluyor yoğurtla birlikte veriyorum bende onunla daha kolay yutabiliyor bir deneyin isterseniz. ama çokda takmıyorum yavaş yavaş alışacaklar nasılsa diye :) ekmek,salatalık  veriyorum eline bazen onları ufak ufak koparıp yutabiliyor böyle böyle atlatırız sanırım bu sürecide inşallah :)


ozalp07

bende kaşıkla ne versem çiğnemediği için direk yutmaya çalışıyor ve öğürüyor. bu yüzden arkasına hemen ya su ya meyve suyu veriyorum. ama elimle ufak parça verirsem evirip çevirip çiğniyor. bi süre elimle vericem: verebildiklerimi tabi. öyle deneyin sizde bir süre daha sonra ufak ufak öğreneceklerdir çiğnemesini. kolay gelsin.


tibetkzy

bende sadece benimki zorlanıyor sanıyordum içim rahatladı arkadaşlar çok kafama takıyordum çünkü alıştırmaya çalışsam bu sefer aç kalıyor ve zorlandığı için yemekte istemiyor.bende dediğiniz gibi bazen yoğurtla bazende çorbanın içine atıyorum pütürlü şeyleri çok teşekkür ederim cevaplarınız için iyi günler


Pinaro

merhaba benim kızımda çok seçici değil ama bir türlü pütürlü yemege alıştıramadım.Herşeyi ezip yada blenderdan geçirip veriyorum.Anne sütünü de sağıp veriyorum emmeyi de aylar önce bıraktı ne yazıkki..400ml anne sütü alıyor gerisi aptamil(gece 1 yada 2 kez 100ml civarı)..Hafta sonu doktor kontrolümüz vardı 9 aylık 8600 boyu 74 cm kilosu gayet normal boyu biraz uzun.bugün kereviz yemeği yapmıştım patatesle karışık onu ezip verdim yedi begendi.Sebze yemeklerini et sulu çorbaları falan çok severek yiyor ama pütürsüz olacak.Doktoru bebek bisküvisi alıp eline ver dedi.Hipp bebek birküvisi aldım eline verdim çignemeyi bilmiyorki hop bir parça kopardı boguluyordu kustura kustura zor nefes aldırdım...birkaç kere daha böle boğazına kaçtı kusturarak nefes aldırdım.O an kalbim duruyor sanki..napıcam ben..Cevaplamak için Üye ol