bebeğimin çamaşırlarını hangi deterjanla yıkamalıyım??

xan soruyor: 10

Selam kızlar,

Bebişin elbiselerini yıkayacağım ama hangi deterjanı kullanmam gerektiğine karar veremedim?? Yumuşatıcı kullanacak mıyı??? Kurutucuya atabilir miyim?? Bu üçünün cevabını istiyorum :))
Şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


nilinmasali

Merhaba yumuşatıcı halen kullanmıyorum ne kadar az kimyasal kullansam kar,hacışakir granül yada roxy önerebilirim,dalin leke çıkarmıyor ,ama sizin bebeğinizin giysilerinde uzun bir süre leke olmayacagını düşünürsek dalinde kullanılabilir,kurutma makinesi kullanmıyorum o soruyu pas gectim:),sağlıklı bir doğum dilerim:)

 


xan

çok teşekkürler. dalin sıvı deterjan almaya karar verdim şimdilik :) Eski yorumlara da baktım. Herkes bu doğrutuda bilgler vermiş. Tekrar teşekkürler.


ozalp07

omo baby kullandım. ara ara roxy de kullanıyorum


oykm_08

merhaba, dermatolog bir tanıdığım dalini önermemişti, roxy kullanıyorum ama sabun cevizini deneyeceğim bir de...


nilinmasali

evet sabun cevizi benimde aklımda fakat leke işinde boyut atladık mesela vişne lekesine çözüm olur mu tereddütlüyüm,deneyen ve sonucunu bildiren olursa bende cok sevinirm:)ssultan

haricen bi yıkama sabunu almadım bizimki neyle yıkanıyorsa kızımınki de onunla yıkandı..  belki doğru belki yanlış ama nasılsa ha şimdi ha sonra deterjanlarla tanışacak.....bu konuda hassas olmadım


urasbebek

hacı şakır granül sabunu tavsiye ediyorum dalinde kimyasal daha fazla yumşatıcı kullanmıyorum . kurutma makinesi kullanman daha iyi hem kıyafetlerini ütülemek zorunda kalmazsın onu kullanırkende dikkat et tam olan kıyafetleri atma küçültüyor:) 


ipekkusgoz

Ben de 2 gündür cokbilmisin tavsiye ettiği sabun ceviziyle yıkıyorum. gerçi bu yıkadıklarım yeni açtığım ilk kez giyeceği sezon ve yaş itibariyle yeni kıyafetler. O yüzden leke açısından değerlendiremedim ama fena değil gibi geldi.eloskovecanuk

Hacı şakir granül sabun kullanıyorum..yumuşatıcıya gerek olduğunu düşünmüyorum hele ki kurutma makinan varsa hiç gerek yok. Kurutma makinasını kullanma mevzusu da biraz kıyafetin markasına göre..Yabancı markalar kurutma makinasında bişey olmuyor, ama pazardan alınanlar veya yurdum markaları pek kurutma mak. göre üretilmemiş olduklarından biraz şaftları kayıyor..Mesela mothercare'lere hiiç bişi olmuyo:)


ISIK79

Dalin deterjan sülfat ve lapsa içerdiğinden en az diğer deterjanlar kadar zararlı ve kanserojendir. Bu tuzağa düşmeyin. Doğal,ekolojik deterjan veya sabun kullanın anneler!!!


Cevaplamak için Üye ol