4-5 yaş annelerinin dikkatine :)

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


tulay_defne

Ben erkek annesi değilim üstelik 4 yaşında da değil ama okuyunca bana sorun kardeş kıskançlığı gibi geldi. Bebiş daha çok küçük haliyle sizin bütün ilginiz küçükte, bence sizin ilginizi çekmek için yapıyor. Keşke bebekten önce kreşe gitseydi. Şimdi başlatsanız bebekten ötürü onu evden gönderdiğinizi düşünebilir. İmkan varsa küçüğün bakımıyla ilgili yardım alın. Oğlunuzla yemek yedirmek, üst baş değiştirmek, banyo-tuvalet vb. dışı aktivitelerde başbaşa vakit geçirin.


ElfAna

Buraya yazdiklariniz icin kendinizi kotu hissetmeyin. Sonucta yapici bir cozum araysindasiniz. Oglunuzun icinde bulundugu doneme "4 yas donemi" deniyor. En belirgin ozeligi ise; kararsizliklarla dolu bir donem olmasidir. Sevgi dolu net bir tavirla Ona yardimci olmaniz gerekiyor. Bu donemde en ihtiyaci olmayacagi sey; kendisi gibi kararsiz ya da kafasi karismis bir ebeveyn olacaktir. Bu yasadiklarinin donemsel bir durum oldugunu sıklıkla hatirlamakta fayda var.. Kolayliklar dilerim.


neyse

Bizde de benzer sıkıntılar mevcut. Ben kreşe gönderiyorum. Akşam eve gelince elimi sen yıka ki kendisi yıkayabiliyor. Tuvaletteyken "gitme", "beni bekle". Kimi günler "üsütümü sen giydir", başka günler "kendim giyerim". Kış gününde sandalet fiyerek okula gitmeler. Yapma dediklerimi inatla yapmalar. Ağlama krizleri, bağrma, inat. Kardeşten mi 4 yaştan mı ben de bilmiyorum.Cevaplamak için Üye ol