oğlumun bana karşı özel bir düşkünlüğü yada ilgisi yooookkkk

ozlemerzor soruyor: 4

oğluşum bugün tam 8,5 aylık oldu, ben işe efe 3 ay 10 günlükken başlamıştım, bu arada babaannemiz bakıyor efe'ye,sabah 8 gibi ayrılıyoruz akşam 6 gibi kavuşuyoruz ama bu kavuşma anı sadece beni mutlu ediyor sanırım, efenin hiçbir zaman bana özel bir ilgisi, tepkisi, düşkünlüğü olmadı, hala da yok...:( bu bir psikolojik problem mi bilmiyorum, ama efe çok güleryüzlü herkesle barışık, kimseyi yabancılamayan bir çocuk! hiç tanımadığı biri ile tüm gün onu bırakabilirim ve hiç bu kim demez  ? annem nerde demez? ..:) aslında bu benim için iyi birşey ama doktorumuz anneye düşkünlüğünün olması gerekirdi diyor, ayrıca efenin kimseye düşkünlüğü yok babaanne ve dede de dahil... psikoloğa gitmeyi düşünüyorum fakat bunun gibisini yaşayanınız var mı?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


masterbully

Teşekkür ederim yanıtlarınız için.. Elimden geldiğince işten geldikten sonraki vaktimi kızımla geçirmeye çalışıyorum. İhtiyaçlarını kendim gidermeye çalışıyorum, ama süt sağmam gerekiyor işten gelince, kızım emmediği için.. Tabi onu kucağıma alıp öpüp kokladıktan sonra yapıyorum bunu ama yine de yaptığım her işin zamanını ondan çalıyorum sonuçta. Bilmiyorum ya annelik delilikmiş bi nevi :) Hep bir yerlerde eksik yapıyormuşum gibi geliyor, sabah bırakıp akşam alıyorum annemden, düşünsenize ne çok şey kaçırıyoruz gün içinde çalışan anneler.. Hep bi vicdan azabı, hep bi eksik hissetme. Tabi gün içinde nefes almaya da ihtiyacı oluyor insanın, hakkını ödeyemem gözü gibi bakıyor annem babam. Bana destekleri sonsuz... Ama yine de yanındaki ben olmak istiyorum. Gündüz uyandığında ilk gördüğü ben olmak.. Diyorum ya delilikmiş annelik :) 


gzmhrrm

bu soruyu soran arkadaşın bebeği nasıl acaba şimdiler de benim oğlan da beni pek sallamıyorda :(


Annece

Ben de iki ay öncesine kadar çalışan bir anneydim. Kızım 3.5 aylıkken işe döndim. Bu sırada bir çok bakıcı değiştirdik. Sonra annem devraldı adanın bakımını. Kızım da herkesle kolay kaynaşan bir çocuktu ama bana karşı hiç ilgisi yoktu. Hatta annem gün içnde beni sorduğunu söylüyordu ama gelince yüzüme bile bakmıyordu. İşten ayrıldığımda tamamen değişti beni öpmeye, seni çok seviyorum anne demeye başladı. Sanırım birbirimizle zaman geçirmeye ihtiyacımız varmış. İkimizde böyle daha iyiyiz.


gzmhrrm

kendi soruma kendim yanıt veriyorum oğlumla birebir ben ilgilendiğim için beni pek umursamadığını anladım tatile gittik ev baya kalabalıktı bende güvenip alışverişe gittim eve döndüğümde oğlum salla sümük :) ağlamaklı bana sarıldı kimse susturamamış hatta resmi görünce daha çok ağlamış insan bebeği ağladı diye mutlu olur mu valla oluyormuş...
Cevaplamak için Üye ol