sallanabilen karyolamı yoksa sabitmi

semaysenur soruyor: 10

martta kızım dünyaya gelecek inş... büyüyebilen karyola almak istiyorum ama sallanabilenmi yoksa sabitmi alsam tecrübelilerin tavsiyesine ihtiyacım var ...hangisi daha kullanışlı acaba???????????????????????????

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


polen

ben sallanır diyeceğim.sallamazsanız bebeği sabitlersiniz sallanmaz,ama gazlı bir bebekse ister istemez sallanıyor.yoksa kucakta ya ada battaniyede sallamak zorunda kalırsınız o daha yorucu.


ozdenin_oykusu

ben de oda takımı dahilinde büyüyebilen karyola aldım.(sabit)
bir de sallanabilen portatif beşik aldım.ilk aylarad ben neredeysem orada yanımda olsun diye,iyiki de almışım diyorum.
fakat park yatak da güvenlik açısından ileriye dönük kullanışlı.beşikler kladar belirgin olmasa da sallanma özelliği de mevcut.
inşallah bebeişiniz rahat ve kendi kendine uyumaya alışabilen bir bebk olur da sallanmaya hiç ihtiyacı olmaz..hayırlı doğumlar dilerim


ema

Bende ilk sallanan belis beşik almıştım oğlumun gaz problemleri başlayın sallamadan olmadı bir türlü uyumadı emerekte uyumuyordu.Sonra lullaby hamağını aldım beni bayağı rahatlattı şimdi oğlum sadece emerek uyuyor belis beşiğine koyuyorum.Sallamayı bıraktım lullaby hamağı tarih ettim.Birde unuttmadan sallanan tahta beşiklerin sallaması benim oğluma fayda etmedi.


gulcinozden

odasına sonrasında büyüyen sabit karyolalardan aldık.Birden ilk aylarda kullanmamız için en ufaklarından park yatak almıştık hiçte pişman olmadım.4.aya kadar park yatağında sallayarak uyudu sonra odasında yatmaya başladı.Daha uzun uyumaya başladığı içinde ayağımda sallayarak uyutup(maalesef sallamadan hala uyumuyor) yatağına bırakıyorum orda devam ediyor.


atb

ben de çok gazlı bebek annesiyim, sallanan karyola aldım, ama biz sallamayacağız dedik sabitledik. çok biliyoruz ya :) sonra bir de baktık çocuk çok gazlı ve gazın ilacı sallamak, mecburen açtık karyolanın sallantısını. iyi de yapmışız. tabii erkek bebekler daha gazlı olur diyenler olabilir ama kızı kolikli olan arkadaşım da vardı yani kız erkek farketmiyor.
inşallah gazlı olmaz bu aradapolen

büyüyen karyolaların yatakları dar oluyor.ilerde yatak haline getirince kullanamayabilirsiniz.


ozalp07

bizimde büyüyen karyola ama yatıramıyorum ben. ayağa kalkıp sarkıp düşme ihtimali var. alt kısımda çekmecelerde olduğu için yüksek bayağı. karyola kulananlar varmı bunu bir çaresi. ayrı bir yükseltme aparatı falan.


septik

Büyüyen karyolalar büyütüldüğünde pek rahat olmuyor.Büyütülen kısım sırta batıyor.Ayrıca 'polen'in dediği gibi dar oluyor.'ozalp07',kullandığımız karyolamızında 2 çekmecesi var,Aynı yüksekliktemidir bilmiyorum biz o düşme korkusu ayaklanmaya başladığı zamanlar çok yaşadık.Çareyi yere yorgan ve battaniye sermekte bulduk:)Düşerse bari yumuşak yere düşsün diye.3 ay önce de 2 tahtasını çıkardık.Oradan kendi inip çıkıyor,sarkmaktansa oradan inmeyi tercih ediyor.DSG

Merhaba,

Bebekler ilk doğduğunda büyük alan yerine küçük alanda daha rahat uyuyorlar diye biliyorum. Bu nedenle arkadaşımdan beşik almıştım. Hem ufak boyutta olduğundan yanıma rahat koyabildim. Sallamadan uyumaya alıştırdım. Çok sıkıntılı bir gaz sürecimiz olmadı. Karyolalar da istendiğinde sabitlenebiliyor. Her ihtimale karşı sallanabilen bir yatağın olmasında sanırım fayda var.

Güzel bir hamilelik dileğimle:)


Defnemveannesi

bizde durum soyle: 10 aylik olana kadar hic sallamamiz gerekmedi ama dis cikarma doneminden sonra sallamadan uyumaz oldu huyu degisti o zaman da lulby hamak aldim baya isime yaradi ve dogdugundan beri park yatak kullaniyorum. sallanan tarz da bisey mutlaka ki lazim oluyor...Cevaplamak için Üye ol