bademciğimiz her ay şişiyor.antibiyotikden bıkdık.kbby de gittik.bademcik problemi çekenler?

eddo soruyor: 6

bademcik ameliyatı ne durumlarda şarttır?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ediluj

Geçmiş olsun Çocuğun gelişimini belirgin bir biçimde engellemiyorsa belli bir yaşa kadar operasyon önermiyorlar,çünkü şikayetler çocuk büyüdükçe kendiliğinden gerileyebiliyor diye biliyorum


sevfurkereym

ben 27 yaşına kadar çektim.3 yıldır rahatım soğuk bişeler yiyip içince acıyor kuruyo fakat eskisi gibi şişmiyor.çocukluğumdan beri çok çektim ben 15-20 gün yattığımı bilirim.yaz kış farketmiyodu.babam dr götürdüğünde çocukken dr ozamanlar tavsiye etmemişti.şimdilerde alınıyo fakat çok iyi araştırmak lazım.romatizma olan kişilerde olduğunu biliyorum çünnkü bende kanda çıkmıştı.nemli havalarda bacak ağrılarından duramazdım.tek ilacı penisilin yani benim için en etkilisi oydu.iğnesine alerjim vardı fakat ilacını çok içtim.çook çok iyi araştırın aldırmak için.


Duygu_2706

edanik, geçmiş olsun öncelikle benim hayatım boyunca hep karşılaştığım bir problemdi  hatta bu sabahda bir arkadaşımın çocuğu ameliyat oldu... kısaca şöyle anlatayım ben 15 yaşıma kadar çektim sonunda aldırdım kız kardeşim 5 yaşında ameliyat oldu. benim 2 çocuğum var 4 yaşına girecekler ama oğlum un birini 2 yaşında bademcik ve geniz eti ameliyatı ettirdim gayet memnunum tek derdim şuanda faranjit olup balgam atamaması fakat her hafta antibiyotik içmektense balgam atamaması daha iyi onu öğreniyor yavaş yavaş, şöyle bir durum var KBB dr ları yılda 6 dan fazla şişen bademciğin işe yaramadığını söylerler ben kesinlikle inanırım şimdi de diğer oğlum ameliyat olacak ama onun yemek le ilgili problemi var çok çabuk toparlayamaz diye yazın sonunu bekleyeceğim. bu arada onuda araştırın isterseniz geniz etinden dolayı ben oğlumun nefes alamayıp kasıldığı günleri hatırlıyorum ve çok korkmuştum beyine gitmiyormuş kan onun üzerine hemen aldırdım, zeka da eksiklik, her sabah yorgunluk , halsizlik yaparmış... lütfen dikkat edin ama araştırın yine de... sağlıkla kalın...


Taita

merhabalar
tam gününde sorulmuş bir soru bu :)
kızım tam 2 yaşında. bu kış 2 kez havale geçirdi :(
her neyse süreki burun akıntısı, horlama, uyku problemleri, öksürük , kusma gibi şikayetlerimiz vardı.
bugün iyi bir kbbci bulduk ve muayene ettirdik. yavrumun bademcikleri de geniz eti de çok büyükmüş meğerse :(

geniz eti için sınır 1,5 ; bademcik için sınır 3 yaşmış.

şimdilik takip edeceğiz. biraz iyi olursa kışa kadar bekleyip 3 yaşını doldurunca aldıracağız ikisini birden..  ben de bademcikten çok çektim. ben ve kardeşlerim hepimiz bademciklerimi aldırdık.

kızım da çeksin istemiyorum ve asla havale tekrarını yaşamak istemiyorum :((

geçmiş olsun


demiralp84

merhaba. benim oğlum 1,5 yaşında kreşe başladı. o günden beri her ay en az 2 kere bademcik iltihabı oluyordu. bu şekilde 7-8 ay sürdü. şişeler dolusu antibiyotikler içti. sonra bir tavsiye üzerine beyaz bal (ak bal) verdik. 5-6 aydır her gün 1 tatlı kaşığı veriyorum.   kreşe dewam etmesine rağmen çok şükür o günden beri hiç hastalanmadı. 7 aylık bir oğlum daha var. inş. 1 yaşına gelince ona da hemen başlayacağım. problem yaşayanlar bence mutlaka denesin. bu bal zaten çocuklar için öneriliyor. güvendiğiniz aktarlara sorun. bize bir amca şehir dışından yolluyor.


CokBilmis

Soruyu sornçözümünü çoktan bulmuştur sanırım :) Ama benim farklı bir tecrübem var, yazmak istedim:

Annem ailesinden gördüğü gibi çok saran sarmalayan bir anneydi. 2,5 yaşında da yuvaya başladım. Hep hastaydım. O dönem doktorlar da hemen antibiyotik veriyorlardı. Sürekli antibiyotiklerle, iğnelerle büyüdüm. Hep hasta hatırlıyorum kendimi. ANnem yuvanın sahibi ile anlaşmıştı, sadece gittiğim günlerin parasını veriyordu. Çünkü her ayın 15 gününü evde hasta geçiriyordum.

Sonra nurlar içinde yatsın KBB uzmanı Nedret Tanfer'e gittim. Her hatalandığımda o iltihapları sivilce gibi patlata patlata beni antibiyotiksiz iyilştirdi ve beni ameliyat olmaktan kurtardı.

Ben de her normal insan gibi yılda 2 sefer hastalanmaya başladım. Ama hastalıklarım yine de çok çok ağır olup, uzun sürüyordu. Ben de antibiyotik kullanmaya devam ediyrodum.

Hamilelikle birlikte aydım durumu. Oturdum araştırdım. Artık asla ilaç kullanmıyorum. Boğazım şişiyor, genzim kıpkırmızı faranjit, bademciklerim de bembeyaz iltihap oluyor. Ama 3 senedir ilaç kullanmıyorum. Bitkisel yöntemlerle çözmeyi ve vücut ateşimden yaralanmayı öğrendim. Öksürük, balgam vs gibi hiçbir vücut tepkimi baskılamamam gerektiğini öğrendim. 34 yaşında eskisine oranla çok çok daha sağlıklıyım.

2,5 yaşındaki kızımla birlikte hastalanıyoruz. O benden önce iyileşiyor :) Ama ben bu durumumdan bile çok memnunum.

Ameliyat gerektiren bir durum varsa, elbette kaçınılmaz. Ama eğer ameliyatsız geçebilecek bir durum varsa, kullandığınız ilaçların da hastalığı körükleyebileceğini hatırlatmak isterim. Antibiyotik kullanmak hastalığı o anda geçirse bile vücut hastalığa karşı kendini savunmayı öğrenemediği için hastalık sıklıkla tekrarlayabiliyor. EN azından benim tecrübem böyle...Cevaplamak için Üye ol