Dişlerin hepsi birden çıkıyor

Demgul soruyor: 8

Durduk durduk şimdi hepsini birden çıkarıyor. Alt dişler çıktı. Üst dişler alt yan dişler bir arada çıkıyor ve oğlum sürekli ağlamaklı kolay kolay ağlamayan oğlum herşeye ağlar oldu.geceleri resmen kıvranıyor kabuğuna sığamıyor. Diş jeli sürüyoruz soğuk sebzeler veriyorum kemirsin diye. Çok mu canı acıyordur :(( ne yapabilirim onun için sürekli memede olmak istiyor yalancı emzik gibi. Biyerden sonra gögüs ucum acımaya başlıyor.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


yie

çok zorda kalınca calpol veriyorum ben, acısı dinsin diye..geçmiş olsun, bir an önce çıksınlar da rahatlasın kuzucuk


Cansu88

Cok gicik oldugum icin anlatiyorum cocugin disine agri kesici hap surenler varms Allahim ya neler var neler


neretva

Zor bir süreç ama şöyle düşünün biz 20 ayda 10. dişi çıkarmakla uğraşıyoruz. Sizinki yaza kalmadan bir anda bitecek inşallah. Buzlukta soğutacağınız bir mendili eline verin, kemirsin. Kehribar diş kolyeleri var araştırırsanız görürsünüz, sanırım ağrıyı azaltıyorlarmış. Ben uykuya yatırdığımda 1-1 buçuk saat kıvranıp uyuyamıyorsa calpol veriyorum. Zaten bizimki artık kendini ifade ediyor, uykudan acıdııı diye bağırarak uyanıyor ve calpol şişesini de tanıdı eliyle gösteriyor. Yani evet sanırım canları çok yanıyor. Ama geçecek. Boğazına takılmasında sorun olmayacağını düşünüyorsanız taze veya kuru soğan da çok iyi geliyor.


nazarboncugum

Bende çok canı yanıyorsa calpol veriyorum onun haricinde soğuk havuç ve pırasa verebilirsin.. Özellikle pırasa iyi geliyo hem uyuşturuyo biraz hemde kaygan olduğu için kemirirken boğazına kaçmıyo ama birazcık ağzı soğan kokuyo kuzunun :))

 firis

bence de calpol kullan acı çekmesindense biraz rahatlasınharikademir

Bnin kızım da 10 aylık.son 1 ayda 4 diş birden çıkarttı

.8 dişimiz var.nşimdide kopek ve azı dişleri ile cebelleşiyoruz.diş jeli ve soğuk sebzenin yanında çok ağrısı olup dekirdiğinde ve gece yatarken 1 ölçek calpol veriyorum çok işe yarıyor.kolaylıklar dilerim


Demgul

Neretva bu sitede neler duyuyorum neler kehribar diş kolyesi ilk defa duydum. Buzlukta soğutulan mendil kuru mendilmi yoksa ıslatılanmı? Taze soğanı denedim ısırmasıyla ıyyy tepkisi bir oldu :)

Nazarboncuğum birde pırasayı deneyelim bakalım

Firis bencede acı çekmesi çok kötü içim gidiyor geceleri sağa sola dönüyor kıvranıyor resmen ama oğluma iki kere calpol verdim buzamana kadar ikisindede kustu kıvamı koyu geliyor galiba. Doktor sulandırabilirain demişti ama hiç denemedim.harikademir galiba bizimkide 4 diş birden çıkıyor allah çocuklarımızın yardımcısı olsun.


olci

Merhaba, oğlum 6 diş birden çıkarıyor ve henüz çok küçük, ama ben herhangi bir ağrı kesici ya da jel kullanmamak için direniyorum, o jellerin prospektüsünü okudunuz mu? ben okudum ve korktum resmen, ağrı kesiciler böbreklere , karaciğere yük zaten. Ben ekmek veriyorum eline, yumuşak ağız bezlerinden veriyorum, parmağımla masaj yapıyorum , sık sık bol bol emziriyorum, öpüyorum çünkü anne sütü ve öpücüğü ağrı kesicidir :) dayanamayacağını düşünmüyorum sonuçta diş çıkarmak bebeğimizin kendi kendine atlatması gereken çok doğal bir süreç.


Cevaplamak için Üye ol