Bir gün önceki yemeği kaç aylık bebeklerde yedirebiliyoruz.

esinveomer soruyor: 9

Benim 13 aylık bir bebeğim var,bugün ona dünkü yemekten yedirmek zorunda kaldım.Acaba kaç aylık bebeğe bir önceki günkü yemek yedirilebiliyor...Sanırım vitamin ve besin değeri bir sonraki gün azalıyor ama başka bir problem oluşturur mu...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


lopikcim

ben ek gıdaya geçtiğimizden beri ( ilk aylar hariçtir sanırım) 2 günlük yapıyorum sebze çorbasını, herhangi bir problem yaşamadık( tahlillerinde de herhangi bir eksiklik çıkmadı)..Yalnız bir kez ısıtıyorum her iki öğünü de( ayrı ayrı saklama kaplarında saklıyorum)


lopikcim

:-) dur bakalım ne cevaplar gelecek aishwarya, hemen rahatlama:-))) ben de tembellikten yapıyorum biraz..


septik

:) Sanırım ben de o tembellerdenim.2-3 günde bir yapıp,küçük porsiyonlara bölüyorum.Öyle kaldırıyorum buzdolabına.Şimdiye kadar bir  sorun yaşamadım.Her gün,her öğün taze pişmiş yemeğe alışmasını istemiyorum.Çevremde böyle bir tip var,gerçekten zor.Öğlen pişip,biraz artmış çorbayı akşam içmiyor.Hopp çöpe.


_Sezin_

Septik + 1

200cclik 3 kavanoza koyuyorum 3 gun yiyor.esinveomer

Ben ilk oğluma 2 yaşına kadar günlük yemek ypmıştım.Çocuk doktorumuz ikinci gün besin değerini kaybettiğini söylemişti.Taze yapılan yemek daha iyi demişti.Ama şimdi iki yaramaz oğlum var ve her öğün yeniden yeniden yemek yapamıyorum.Bunu bir de doktora sormak lazım tabi...

Ama 3. gün ben bile aynı yemeği yemiyorum daha önce ısıtılımamış olsa bile.Yemek tamamen besleyici özelliğini yitirir sanırım ,sağlıksızda oluyor bence.Bu konuda bir araştırmam yok ama lezzeti bile değişiyor.


selencem

ben 3 güne dek veriyorum


elifin_annesi

ben varsa 2 günlük veriyorum ama genelde kalmıyor bizde yediğimiz için birde hanfendi beğenmezse yemiyorrr


nilaylilayla

yeşil yapraklı sebzeler ve patates dışında ben de 2-3 günlüğe kadar veriyorum.


esinveomer

Bu konuyu hiç doktora soran oldu mu?


Cevaplamak için Üye ol