Uykusuz geceler bitti, deliksiz uykuya kavuştuk :)

tugbaz soruyor: 4

Hanimlar merhaba; benim gibi bebegi gece de 15 kez(abartısız) kalkan annelere tavsiye olarak yaziyorum. Bizim durumumuz vahimdi, meme emmiyordu ama ayakta sallanarak uyuyordu, yanimda yatmak istiyordu, 45 dk dan fazla uyumuyordu. Internetten Pinar Sibirsky Hanımı bulduk ve 2 gunde deliksiz uykuya başladık. Kendisini Şiddetle öneriyorum. 1 yasinda düzelir 2 yasinda düzelir diyenlere inanmayın dişleri de çıksa bu sekilde uyumayan cocuk cok. Biz Pinar Hanımı hala daha buyuk bir Şükran ile aniyoruz :) uykusuzluk kader değilmiş gercekten..

soruları olan anneleri cevaplayabilirim :)

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


cagla_yan

Bu konuda, ciddi sorun yaşayan bir anne olarak tebrik ederim sizi.. Merak ettiğim bişey var, ne kadar verdiniz Pınar hanm ile birlikte çalışırken.?


pearlpearl

Merhaba sizin adınıza çok sevindim. benim kızım da 23 aylık deliksiz ve kendi kendine uyumasını bende istiyorum. tavsiyeleriniz paylaşabilirseniz sevinirim.tugbaz

Cagla_yan yaslara gore paket seçenekleri var. Bizim ARI MAYA paketi idi, 750₺ ödedik. Fakat her bir kurusu helali hos olsun deyip dua ediyoruz :)


tugbaz

PearlPearl tesekkur ediyorum :) tavsiye olarak verebileceğim en onemli sey istikrarlı olmanız. Yavas yavas uzaklaşma metodu kullanıyor Pinar hanim. Yatağının yanina bir şilte koyduk, uyanıkken yanina yere yattim. Amaç onunla aynı düzlükte yatmak. Tabi uyku öncesi rutini edindik. Pijama giyme alt Değiştirme mama yeme vs gibi. Yataga bıraktıktan sonra yanina uzanıp Ben uyuyorum sen de uyu kızım diyerek Gözlerimi kapattım. 10 dk kadar agladi. Bu noktada tepkisiz kalmak onemli. Gözlerimi açmadan uyuyor numarasına devam ettim. Uyuduktan sonra da ciktim odadan. Bir daha hic ağlamadı yatırdığımda. Tabi 3 gunde bir giderek yatağımı taşıyıp Kapıdan ufak ufak çıktım. Gece uyanmalarında da (ki sadece ilk gece uyandi 2 kez) uyanıp eger ağlamıyorsa odaya hic girmiyorsunuz. Eger aglarsa 10 dk bekliyorsunuz. Susmamişsa girip su verip sakinlestirip çıkıyorsunuz.Cevaplamak için Üye ol