boy uzatmak

pregnant1 soruyor: 9

arkadaslar kızım 14 aylık boyu 71 cm kısa gibi geliyor bana ne yedirsem ne yapsam acaba?? amaaan biz  de herseyi endimize dert mi ediyoruz ne:)))

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


karanfilim

Ne yapılabilir fikrim yok ama benzer durum bende de var.Kızım 2 yaşında 1 senedir boyu uzamadı.Gelişimi yaşına göre normal ama 1 senedir uzamaması endişelenmemi gerektirecek bir durum mu bilemiyorum?


AOA

Eğer 1 senedir boyu uzamadıysa bence bir uzmana görünün derim. 


7578selen

selam benim kızım 19 aylık ve boyu 74 santim kilosu  9 kilo  normalmi   bilmiyorum   boyu uzaması için ne yapa bilirim  yardım edinn


atakuzu

Ay hicbir sey yapilamiyor.son 2,5 senemi bunu arastirarak,hocalara sorarak gecirdim.her 3 ylik donemi beklentinin altinda tamamladik.artik minyon bi oglum var demeyi ogrendim.yinede bol bol somon yedirdim.kuruyemisleri verdim. Sut icirip gunese cikardim.kislari saf balik yagi verdim.yine de cikolatali ekmek yiyen yasitlari 5 cm uzarken bizimki 2,3 cm uzadi.canlari sagolsunbbade

Kardesim orta okula baslayana dek koyde her gun taze sutle beslendi. Meyvenin sebzenin en dogalini yedi. Bense hep istanbul'da yasadim, buyudum.

Kardesimin boyu 1.56 benim boyum 1.67.

Takdir olunmus boyunuz neyse bunu uzatmanin kisaltmanin yemeyle icmesi yok yani.

Ayrica lise sona kadar sinifin en kisasi bendim. Sonra ergenlige girdim ve 1.67 oldum.


santaluz

Çocuklarınızı ne kadar zamanda bir yıkıyosunuz bilemiyorum ama "sulak yerdemi büyüdün" sorusunun bir nedeni var genelde :) deneme yanılma dünyası belki faydası olur.. Ama çoğunlukla genetik olduğunu düşünüyorum!


maviboncukk

Küçük yaşta spora gödermek fayda ediyor diye duymuştum


mer_ve_

evet bunlara takılmayın ama 1 senede hiç uzamamışsada o da sorun tabiki doktor ne diyor sizin boyunuz nasıl genetik filan yani


doa1974

bizde uzun süre gelişme geriliği olmuştu, çinko - dvitamini eksikliği çıktı. çinko için standart değil de eritrosit içi çinko idi sanırım, özel bir test var, çocuk endokrin uzmanları takip ediyor bu gibi durumlarda.


Cevaplamak için Üye ol