Baby tv ile yemek yeme

sunny soruyor: 3

Merhaba,

Kızım 9 aylık , baby tv olmadan yemek yedirmekte zorlanıyorum. Oradaki tüm programları da sevmiyor üstelik onun sevdikleri çıkacak ki yiyecek. veya karşısına başka biri geçecek şaklabanlık yapacak. ben yapınca gene yemiyor.  Açıkçası bu baby tv konusuna 2 aydır bu şekilde devam ediyoruz. Bugün bu tv meselesini araştırayım derken farkında olmadan çocuğa tv ile yemeği özdeşleştirdiğimi farkettim.

Şimdi bu kısa süreli alışkanlıktan kurtulmak için sizce nasıl yemek yedirmeliyim ? Ne yapmalıyım?

Benzer durum yaşayan anneler bebeklerinize yemeklerini nasıl yedirdiniz ?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sunny

çok teşekkürler hemen edinmeye calişacagim


beatrix

Ben 20ser dkika olarak gunde bir saat izetiyorum. Cok guldugu bir kac program var ve my gym oturup beraber yapiyoruz. Cok istahli bir bebek oldugundan kahvalti haric hic zorlanmadin yemek yedirirken..

Siz bence de adim adim uzaklasin yemek esnasinda tv den.. Soyle ki en sevdigi yemegi yapin ve acikmasina izin verin bir onceki ogunden sonra ara ogunsuz olsun . Disari ciksin hani aciksin ciddi ciddi. Mama sandalyesine oturtun en sevdigi sarkiyi soyleyin ve y ediririn. Gercekten acsa tv yok yemek yemem demez..

Kolay gelsin. Sabirli olun tavsiyem


poseidon

benimki de cizgifilmle yiyordu tabiki avusturyadaki, isvicredeki, turkiyedeki, ve almanyadaki cocuk doktorlarimiz kesinlikle boyle yedirmeye devam etme cok zararli dedi. ben de yavas yavas onun ilgisini ceken kitaplari mama sandalyesinin onune koyarak ona kitabi anlatarak yedirmeye basladim once, bazen ocuncaklariyla ynei hikayeler olusturarak hikaye anlatarak yedirdim simdilerde gecen gun ne yaptik parkta kimle karsilastik, ucaga binince arabaya binince ne oldfu gibi onun hatirlayacagi zaman dilimleri icerisinde yasadiklarimizi ya da o gun ne yapacagimizi nereye gidecegimizi hangi oyunlari oynayacagimizi anlatarak yediriyorum cizgifilmi nerdeyse tamamen biraktik elh.Cevaplamak için Üye ol