çoocuk doktoru ulaşılabilirliği

safir soruyor: 8

Merhaba,
Biz oğlumuzu Acıbademde doktora götürüyoruz. Sorulduğunda doktor istenildiğinde aranabiliyor ancak beni endişelendiren bir tahlil sonucu için üç saatir doktora ulaşmaya çalışyorum. Acil bir durumda bu şekilde neler yapardım düşünmek bile istemiyorum... Beniz sorum, özel muayenehalerde doktora ulaşmada bu tarz sorunlar yaşıyor musunuz? Muayene ücretleri ne? Ve Acıbademde olup da benim doktumda asla böğyle bir sorun yaşanmadı dediğiniz doktor var mıdır?

Teşekkürler...

Not az önceki sorun yayınlanmadı o yüzden tekrar yazıyorum...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CiciAnne

tabi ki oluyor, sonuçta onlar da insan. özel işleri olabilir, sıkıntılı dönemleri olabilir.

Endişelerinde haklısın; ben de Ada mama sandalyesinden düştüğünde Murat Beye ulaşamamış ve delirmiştim, fakat adamcağız bir seminer için yurt dışına gidiyormuş ve uçaktaymış.  Adama işini gücünü bırak sadece benim çocuğumla ilgilen demeyi istiyor insan fakat bu mümkün değil ki :)) Bazen aradığımda meşgule düşüyor ya da sms atabilir misin diye sms gönderiyor sinirleniyorum fakat yapabilecek bir şey yok.


kader_eymen

     tüm dr ları  herdaim bulamayabilirsiniz ben bu nedenle kaç dr değiştirdim ve en sonunda zeynep kamile götürüyorum artık...hiçbir özel hastanede polikilinik yapan çocuk  dr unun  acil eylem planı  yok, bu yüzden bağlı bulundukları hastanenin acil servisine yönlendirirler ve orada o anda hangi dr nöbetçiyse hastayı o görür, kısaca özetlenirse... 
     11 ay boyunca götürdüğüm özel hastane çocuk dr unun oğlum hastalandığında randevu almak için aradığımda 10 gün sonraya verebileceklerini ve dr la telefonda görüşmmeyi istediğimde de verdiği cevap şu olunca "araya hasta alamam ve mesai dışındada çalışamam ne zamana randevu varsa o zamana alın" demesiyle ve hiç bir şekilde yönlendirmemesiyle hemşire olduğum halde çileden çıkmıştım, ve bir daha uğramadım acil eylem planı olmayan bir hastaneye...bu yüzden seçimlerinizi çok iyi yapınız...istanbuldaysanız yolunuz sizinde mutlaka bir gün zeynep kamil e düşecektir...


safir

Cevaplarınız için teşekkürler...
Kanca, peki zeynep kamilde "acil eylem planı" var mı? Acil eylem planı dediğiniz tam olarak nedir? Zeynep kamildeki doktorunuz bir sorun olduğunuzda bizzat ilgilenebiliyor mu? Gene acile sevk edilmiyor mu?


kader_eymen

24 saat acil serviste 1 çocuk uzman dr u ve 4-5 asistan dr.olduğu için daha güvenilir geliyor.tabikide acile gidiyorsunuz, uzman kendiside görebiliyor hastasıysanız...çok büyük özeller hariç, özel hastanelerin çoğunda- acillerinde gece çocuk uzmanı bile yok, sadece uzman dr kaşesi kullanılarak reçete yazılıyor, zamanla tecrübe edeceksiniz...zeynep_bartu

kozyatağı acıbademde 24 saat çocuk dr.u var. bilginize.


NORTH_TAN

Bizde kozyatağı acıbadem gidiyoruz.

İlk kan tahlilinde bizde aynı sorunu yaşadık. doktorumuz muayene yaptığı için görüşmedik. bekledik, hattan düştük, geri aradık bekledik, telefon bıraktık arasın dedik aramadı. 3 saat sonunda doktorum çıktığını öğrendim, hemen bir doktor bulun diye bağırınca başka bir doktor buldular. Tahlili telefonda ben mailimden bakarak konuştuk. Çok kibarca içiniz rahat değilse gelin dedi.

Bir defa da muayaneden geldiğimizde oglumun dişinin simsiyah olduğunu gördüm. Kendi doktorumuza yine ulaşamadım. Herhangi bir çocuk doktoru dedim.Hemen müsait olan doktora bağladılar. çok kibarca yardım ettiler.

Artık; Doktorum da doktorum diye ısrarcı değilim. Hasthane önemli benim için.

Acilini de 2 yaşımıza rağmen iyi kullandık. Acilde denk geldiğimiz bir çocuk doktoru dışında hep ilgiden ve yardımlarından memnunduk. (bizi konuşturmadan antibiyotikleri yazan doktor. bebeğim daha anne sütü alırken.)


Marlasinger

Oğlumuda kızımıda İnternationale götürüyorum çocuk doktorları farklı doğumda denk gelen doktorlarını değiştirmedik.Oğlumun doktorunu ne zaman arasam çok kolay ulaşıyorum.Hatta bi keresinde pişik için aramıştım(çok önemli olmayan derecede)yurtdışında olduğu halde defalarca konuşmamız kesildiği halde başka bir telefondan arayıp ilgilenmişti.
Kızım 4 aylıkken abiden grip bulaşmıştı(anne sütü aldığı halde) müsaitmisiniz hemen getireyim mi diye aramıştım kızımın doktorunu ama 3-4 saat boyunca ulaşamadım en son sekreterlere çıkıştım arkasından eşim aradı ve 15 dk. sonra aradı doktorumuz.Ama geçenlerde kızımı arı soktu ve hemen aradım sekreterlere çok acil deyince 5 dk.içinde aradı doktorumuz.
Her doktor bir olmuyor malesef.Bence muayenehanedense hastane daha iyi sonuçta kendi doktorunuza ulaşamadıysanız ve çok acil bir durumsa elbetteki o anda müsait olan bir doktor sizinle mutlaka ilgilenecektir.Ama muayenehanede bu pek mümkün olmaz mutlaka doktorunuza ulaşmanız gerekir;)
Kanca bende hemşireyim ve aynen dediklerine katılıyorum köklü ve iyi bir özel hastanenin dışında özel hastaneye götüreceğime devlet hastanesine götürürüm çok çok daha iyi;)


kader_eymen

beni herşekilde anladığın (söylemek isteyipte söyleyemediğim) ve katıldığın için teşekkürler Marlasinger...


Cevaplamak için Üye ol