ben neden süt sağmayı beceremiyorum

aysu87 soruyor: 10

ya ben bu süt sağma işini anlamadım gitti.oğlum doğduğunda küvezde yattı.o zaman arkadaşımdan almıştım pompa 11.günde 100 cc sağıyodum.hemde valfinde delik varmış sonrtadan farkettim.daha önceden pompa kullanmadığım için çekiş gücü okadar biliyodum damla damla sağardım o sütü.(maşallah).gittim kendime pompa aldım 3 kez kullandım çünkü hiç sağamadım vazgeçtim.sütüm yok dedim.gerçektende o zaman azdı mamayı çok yiyoduk.gittim hastane tipi kiraladım 1 ay kullandım onunla bazen 40 bazen 50 en fazla 60 cc sağdım.çoğalma olmayınca geri verdim süresi bitince.bi kaç gündür sütüm daha iii göğüslerimin azıcıkta olsa dolduğunu anlıyorum.arkadaşımdan gittim gene pompayı aldım onunla sağarsam ondan kiralıcaktım yok yok yok.5 cc zor sağdım.aynı göğsümü oğluma verdim çocuk cokur cokur emdi.off nedir bu yaaa.ne kadar emiyo bilmiyorum ne kadar mama vercem bilmiyorummmm

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ozalp07

doymazsa zaten huzursuz olur. imkanın varsa haftalık tarttırmak için sadece emzir ve haftalık tarttır. yada günlük bez sayısı en az 5 olursa doyduğunu gösterir. bez sayısı ve haftalık kilo alımından anlayabilirsin ancak doyup doymadığını. kolay gelsin.


aysu87

çok saol cevabın için.1 hafta öncesine kadar emzirdiğimde bezi dolmazdı.mama yerdi öle dolardı.1 haftadır gece uyumadan önce 1 kere mama veriyorum sonraki kalkmalarında emziriyorum.bezi sabaha baya dolu oluyo.60 cc mamayla o kadar çiş yapamaz sanırım.kaka olayımız baya karışık.mama yediğimizdede bazen 2-3-4 günde yapıyodu.geçen 3 gün her sabah yaptı.bugün gene yok.


ozalp07

idrar baz alınıyor bez sayısında. kaka olayı farklı bildiğim kadarıyla. 10 gün yapmaması bile normal. sadece anne sütü alanlarda da bu olabiliyor. günlük 8-10 kere idrar yapması gerekir sanırım.


ZeynepYenice

sağma işleminde göğsünüze dayadığınız kısımda boşluk kalmayacak hava almayacak şekilde vakumlar gibi yapıyormusunuz? yada şöyle sorayım sağma makinası çalışırken göğsünüz de acı oluyor mu?


azraesra

bu işte oldukça muzdarip ve bebeğini emzirememiş biri olarak sana acilen önerim,sağma işinden derhal vazgeçmen ve bebeğini emzirmen olacak....azmı emdi çokmu emdi düşünme o zaten açsa ağlar ....çocuğun yeterli beslenip beslenmediği aylık tartı kontrolünde anlaşılır.....lütfen emzir...başka hiçbişey düşünme
kaka olayına gelince bu aylarda 5 6 günde bir anca yaparlar çok normal ..ben neler çektim....sen beni dinle ...EMZİRazraesra

BEBEĞİN EMMESİ İLE POMPA ÇOOOK FARKLI BEN BUNU ANLADIM AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİ..LÜTFEN SENDE AYNI HATAYA DÜŞME


aysu87

çok saolun arkadaşlar.zaten sağmıyorum.çalışmadığım için öyle bi sorunum yok.sadece meraktan sağıyordum.emziriyorum ve emzirmekten vazgeçmeyi hiç istemiyorum oğlum dahada düşkün olsa memeye çok güzel olucak.

dün kontrolümüz vardı.6800 olmuş oğlum 720 gr almış 1 ayda.ama sadece anne sütüyle değil günde 4-5 kez 60cc mamada yiyoruz.dr.umuz ek gıdaya geçme böyle ii kilo alımı bi dahaki ay geçeriz dedi.sen bu şekilde devam et dedi.


Ecce

benim de bebeğim 2 aylık oldu ezirmeye devam ediyorum ilk ay kilo alımı çok düşüktü ama doktorumuz emzirmeye devam dedi bu ay gayet iyi.. fakat ben de baştan beri pompaya süt sağamayanlardanım:(ne öncesinde ne sonrasında süt çoıkmıyor bugüne kadar en fazla 50cc toplam 2 göğüsten.. ne yapmalı bilmiyorum.. madela elektrikli pompam var benimde....
yardımlarınız ricasıyla...didem_dorukcem

bebeğin emmesiyle pompanın çekiş gücü gerçekten farklı arada duygusal bir yakınlaşma var sonuçta ama; pompadan pompayada da çok fark ediyor, ben oğlum ilk doğduğu günden beri sağıyorum ve emziriyorum. bir çok kişiden bu pompa sorununu duymuştum aventin elektrikli pompasını kullanıyorum hiç sorun yaşamadım sizede tavsiye ederim.rahat olun ve bol bol sıvı alın. gerçekten sütünüz azsa da problem yapmayın hem emzirip hem mama takviyesiyle bebeğinizi büyütürsünüz kendinizi üzmeyin :)


tekatan

bende sagamadım hıç..en guzelı kendısı emsın..açıcıknca aglıyor zxaten...yenıden emzırıyorsun..Cevaplamak için Üye ol