Bebekle toplu taşıma araçları

egis soruyor: 10

Merhabalar, benim aklıma takılan bir soru var. Bebeklerinizle şehir içinde toplu taşıma araçlarını kullanıyor musunuz? Bizimki daha küçük şimdiye kadar hep anakucağıyla arabayla gittik bir yerlere, ben yalnız çıktığımda da taksiye de anakucağıyla bindim. Kanguruyla dışarı çıktığımda da yürüme mesafesinde yerlere gittim. Ama düşünüyorum, anakucağını her zaman almam mümkün değil, kanguruyla otobüse, metroya falan binebilir miyim? Benim arabam yok, trafikten çok tedirgin oluyorum bebek olduğundan beri ama napacaksın. Her yere de anakucağıyla da taşınmıyor ki..

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


serapipek

ben binemiyorum malesef bebek arabasıyla, tek başıma mümkün değil o yüzden sadece taksi kullanıyorum tek başıma hiç toplu taşıma kullanmadım, ya yardım edilmesi gerekiyor, ya kalabalık oluyor arabayla binemiyorsun, yada bineceğin araç bebek arabasıyla binmek için uygun olmuyor.


egis

Seraipek takside napıyorsunuz peki? Anakucağı olmadan biniyor musunuz? Ben de şimdilik taksiye biniyorum ama anakucağını taşımak zor geliyor.


egis

Anakucağı bebek arabasına takılıyor ama bebek arabasını da her yere taşımak pratik olmuyor, apartman, merdiven vs. :)... Havalar serinleyince Ergo Baby ile daha çok gezerim diye düşünüyorum ama öyle de taksiye falan binmek güvenli gelmiyor.


serapipek

kızım 11 aylık artık anakucağı kullanmuıyoruz, bebek arabamızı katlayıp bagaja koyup biniyoruz


egis

Seraipek, doğru sizin kızınız büyükmüş :) birkaç ay sonra ben de bebek arabasını anakucağı olmadan kullanacağım, biraz daha hafifleyecek ama otomobillerde çocukların oto koltuğu olmadan seyahat etmesi güvenli değil kendi arabamızda oto koltuğu kullansak da taksilerde olmuyor, o yüzden takıldım bu konuya.Damla

Büyük araçlarla küçük araçlar farklı yapı olarak. Daha önce büyük okul servislerinde neden emniyet kemeri gerekmediği ile ilgili bir makale okumuştum, daha büyük çocuklar içindi ama binek araçlarla yüksek araçların farkını anlatıyordu. Biliyorsunuz yasa çıktı yeni çocuk oto koltuğu ile ilgili ama yanlış hatırlamıyorsam 8 koltuk üzerindeki araçları kapsamıyor, belki güvenlik açısından o kadar gerekmediği içindir. 


Uzun sözün kısası, otobüsler ana kucağı olmadan seyahat için daha güvenli olabilir, bir araştırın demek istedim. Bir de otobüs ve metroda varsa geriye dönük koltukları tercih edebilirsiniz. 

Bebek arabası alacaksanız yanınıza hafif bir baston puset alın.


egis

Damla teşekkürler, ben de şimdi okudum bu konuda bir şeyler, büyük araçlarda zorunluluk yokmuş. Bakalım bir gün deneyeceğim :)


ediluj

bende sizinle aynı durumda oladuğumdan heryerede taksiyla gidemediğimiz için,birde çocuğu sosyalleşme için toplu taşıma araçlarınıda bindirin diye okuduğumdan..3 ayını doldurduktan sonra kangurusuna koyup dolmuşa bindim,ama özellikle trafiğin sakin insanların daha az olduğu zamanlarda..Şuan kucağımda kısa mesafe dolmuş yolculuğuna bayılıyor,bugun dışarıda taksi beklerken dolmuşa binmek istedi,tekrar bindik.
Birde izmirde oturanlar için forum bornovaya çocuk arabasız giderseniz,danışmadan kimlik karşılığı ücretsiz kullanabileceğiniz bebek arabası veriyorlar cok rahat oluyor..mibrim

bende ilk aylarından hemen sonra dolmuşa,otobüse hep bindim hatta araba kapının önündeyken bile..sosyalleşmesi adına faydalı olduğunu okumuştum bende..belediye otobüsüne bebek arabası ile rahat binebiliyorum illa ki birisi yardım ediyor, minibüse de bebek arabasını bir elimle katlayıp diğer elimle oğlumu ve çantayı tutup binmeyi de öğrendim:) 
septik

İstanbul'da otobüse,minibüse binmek zor oluyor bebek arabası ile.Ama yanımda biri varsa sıkıntı yok.Ama metro büyük kolaylık.Yalnız başıma bebek arabasına kızıma koyup gidebiliyorum.İlk 40 günlükken binmiştik:)Cevaplamak için Üye ol