Pipide kızarıklık

nilmutlunil soruyor: 3

arkadaşlarr oğlum 2.5 yaşında sünnetsiz. 3 gündür pipim acıyo diyordu. bugün pipiyi sıyırdım, iç ucu kızarmış. ne tavsiye edersiniz??

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


nilmutlunil

Sünnet işlemi mutlaka 0-2 yaş arasında ya da 7 yaşından sonra yapılmalıdır. Çocuk yeni doğduğunda; penis damarları ve sinir ağı tam olarak gelişmediğinden, lokal anestezi ile sünnet işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu dönem sünnet işlemi için tercih edilebilir.
Sünnet, çocukların psikolojisinin bozulmaması için mutlaka anestezi altında yapılmalıdır. Operasyon; çocuklarda genel anestezi altında, yeni doğan bebeklerde ise lokal anestezi ile uyuşturarak gerçekleştirilmelidir.

özetle 2-6 yaş arası sünnet çocuğun psikolojisini olumsuz etkiliyor diye biliyorum. doğumunda çok istemiştim ama doktoru yapmadı bende ilkokula başlamasını beklicem. pipi temizliğine gelince büyüklerimizden içinin temizlenmesi gerektiğini öğrendim. ağzı kapalı olduğundan orda pislik birikiyor ve hafif sıyırıp yıkamakta temizliğini yapmakta çok fayda var. yoksa sonuç oğlumun başına geldiği gibi oluyor


nilmutlunil

4-5 yaş sünnet için kesinlikle tercih edilmemesi gereken yaşlardır. Bu yaşlarda yapılacak bir operasyon, çocukta psikolojik açıdan olumsuz etkiler yaratabilir. Sünnet işlemi, eğer bebek yeni doğduğunda, ilk 20 gün içinde yapılamamışsa; 2 yaş öncesi bir dönemde ya da 7 yaşını geçtikten sonra yapılmasını önemle tavsiye ediyoruz.


nilmutlunil

sonunda hastaneye gittik. sünnet derisinde enfeksiyon başlamış. 2 merhem bir de şurup verdi doktor. 5 gün içinde düzelme olmazsa tekrar gelin dedi.:( bakalımm
Cevaplamak için Üye ol