sizin bebeğinizde çok sık grip oluyormu

zehra_berkin soruyor: 7

  Biz bu sene en az 4 kere soğuk algınlığına yakalandık.her defasında burun akıntısı ,boğaz enfeksiyonu , öksürük ve malasef antibiyotik tedavisi.sizce bu şikayetlerden korunmak için ne gibi önlemler alabilirim?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yaseminun

merhaba ,bebeğiniz alerjikse nezle ve burun akıntısı daha sık yaşanabiliyor,doktorunuza bir danışın isterseniz


Ellan

Eğer kreş, avm, oyun grubu gibi yerlerde çok sık bulunuyorsanız kışın hastalanması çok normal. Ama yinede doktorunuza danışın. Evde bakılıyorsa ve çok sık hastalanıyorsa mutlaka boğaz kültürüne baktırın ve alerjik bir durumun olup olmadığını kontrol edin.Bir de bebeğinizin beslenmesi ve bulunduğu ortam çok önemli. Çocuk anne sütü aldı mı, ev de sigara içiliyor mu, hamilelikte sigara kullandınız mı, her gün yeterli miktarda vitamin alıyor mu. Dış etkenleri iyi değerlendirmek lazım. Onun haricinde yapabileceğiniz bol meyve, sağlıklı ve düzenli bir beslenme o kadar. 


Fundaaa

4 yaşındaki oğlum bu yıl aşırı çok hastalandı,sürekli antibiyotik vermekten dolayı çıldırmak üzereyim ...offf offf


zehra_berkin

oğlum evde büyüyo,ne hamileliğim boyunca nede şimdi hiç sigara kulanmıyorum,evde başka içende yok,meyveyide bol tüketiyoruz ama yiede oluyo malesef,öyle oyun alanlarına kalabalık yerlerede hiç gitmiyoruz,bizim sorunumuz bulunduğumuz şehir küçük 1 şehir olduğu için iyi 1çocuk doktorumuz yok malesef,olanlrın hepsinede gittik ama hiç birinden memunu kalmadık,üstelik eşimde bende bu sektörün içerisinde olduğumuz için biçok şeyin farkındayız,yeterli araştırma yapılmadan hemen sanki peynir ekmek gibi antibiyotik yazıyolar,eh bizde mecburen enfeksiyon ilerlemesin korkusuyla alıyoruz,ama bilmiyorum ya çok canım sıkılıyo,zaten çok zor içiyo ilaçlarıda:(


DRK

sık boğaz enfeksiyonunu yakalanıyorsa bebeğiniz mutlaka imupret kullanmanızı öneririm.
yalnız her eczanede bulunmuyor.getirtmeniz gerkiyor. alman marka. bitkisel ilaç.biz kullandık çok memnun kaldık.


ikicocukannesi

sık usye'de drlar bir takım testler istiyorlar,
immun sistemi destekleeyici ek takviyelere baslamadan once dr'larınıza bagısıklıkla alakalı tetkik istemeniz manidar olabilir diye dusunuyorum,
gecmis olsun.


snotra

Çocuğunuz hasta oluyorsa o hastalığın mikrobuyla bir şekilde karşılaşıyor demektir, mantık olarak. Ya da soğuk algınlığı geçiriyordur.. Neden diye sorunca pek çok etmeni sıralamak lazım önce.. Çocuğa kim bakıyor, bakan işi evdeki ısı değişimlerini kontrol edebiliyor mu? Sırtının terlediğini fark edip çamaşırını değiştiriyor mu? Bu küçük detaylara bakmanız lazım bence.. Şunları da önerebilirim:


- Her gün bir kaşık organik pekmez içirmek. 1 kivi yedirmek. ve organik kuşburnu marmeladı. 
- Dışarı çıkarken kulaklığı olan bir şapka takmak.
- Evde cereyan olmamasına dikkat etmek.
- Çocuğunuzu insanlara fazla sevdirmemek, dokundurmamak.
- Evde burun akıntısı olan kişilerin maske takması.
- Vitaminlerle çocuğun bağışıklığını baskılamamak. 
- Banyo sonrası saçlarını kurutmak. 
gibi.. 

Çok geçmiş olsun. Cevaplamak için Üye ol