biraz fazla ince hesap

sumeyye soruyor: 10

biz 2 aydır bebek düşünüyoruz. 2 ay - oldu. ancak eşiminde bir burda olup olmayışı derken çok fazla sterese girmeden olacağına bıraktım. folik asit dışında pek bir çabam yok.
ancak bugün bir bakayım dedim gelecek ay için ovulasyon tarihi hesapladım.
sonra o tarihin 9 ay sonrasının ikizler burcunun aralığına denk geldiğini gördüm.. yahu söz meclisten dışarı ama özellikle de ikizler erkekleri ile hiç anlaşamam. o arkadaşlarla hep çatışırım. nedense ön yargım oldu.
ve bu yüzden bir süre ara vermeyi bile düşündüm desem?
amma velakin bir yanımda diyor ki zaten bu iş sipariş üzerine olmuyor.. boş ver bırak akışına..
ki kaldı erken doğumu var vs vs.. yani olacağına varabilir.
yanı bırde ınsanın takıntı olusturdugu sey basına gelır cekıncesı de oluyor.
bılıyorum bu devede kulak bır konudur.
ama siz sabırlı olsanız artı böylesi bir şey kafanızı kurcalasa ne yapar idiniz?
(peh hatuna bak her şey bitmiş düşündüğüne bak dediğinizi duyar gibiyim. :) tabi ki en onemlısı saglık.. ama aklıma takıldı ıste)
oldu mu sahı sızın de boyle takıntılarınız?

Bu soruyu cevapla


62 Cevap


sumeyye

zeynepanne, ara vermek kendi isteğimizle olmuyor zaten.. eşim olmadık zamanlarda görevde oluyor. bakma sen bana evhamlı yanımı sabırsız yanım bastırdıgından buna cesaretım olmayabılır zaten :) ama acaba dedım boylesı evhamı olan var mı.. :) nedense ozellıkle erkeklerde hazzetmıyorum bunu.. ama büyük konuştum ya olur olur nbapalım.. geleni bağrımıza basarız bizde..sağlıkla olsun-doğsun-gelsin de :)
kocamı olmadık zamanda uzak diyarlara gönderen Vbankı kınıyorum ! :)

bende aslanım ve evde baskınlıgı abartıyorum :) o zaman oldukca sakın kocam bana bunu hatırlatıyor.. tabı kı bırıkmıs halde :P


sumeyye

alınmaa!! erkegı dıyorum ben! :)
teşekkürler bu arada..


sumeyye

;)


busraa

ben de balığım, eskiden herşeye olmadık yerlerde gözyaşı dökerdim hatta bir ara göz yaşı bezlerimi aldırabilir miyim acaba diye bile düşündüm :) hatta hamileyken ben hep ağlarım herhalde diye düşünüyordum o zamanlar.
Kendimi bu konuda eğittim diyebilirim artık; duygularım çoğunlukla kontrol altında, hamileliğim de bol gülmeli geçiyor genellikle.Bendeki ağlamanın ana sebebinin 'bana da bu yapılır mı bunu haketmiyorum' şeklindeki kendine acıma düşüncesi olduğunu keşfettim.
Oğluşumuz da yay burcu olacak bakalım hiç de yayımız yoktu yani.. 


Yasemina

Sumeyye bence ruyalarına inan daha fazla burclar sonra gelsin
ruyalarımda ne gorduysem cıktı ben hamileyken
hamile oldugumu ogrendigim gece ruyamda mustafa denizliyi gordum bir adada bir ben bir o ne alaka dedim
nedense kara kartalımın ertugrul saglamı istifa etti o hafta basına mustafa denizli geldi
geldi ve besiktasım sampiyon oldu
besiktasımın sampiyon oldugu gece kızım dogdu (o sampiyonlugu gorene dek hastaneye gitmedim ben)
buyukadada ev aldım aynı ay
tum bunlar tesaduf olamazsumeyye

:) bereketlı kızmıs senın kı..
du bakalım ne ola..


EsraEA

Üçüzlerin tek bebeğe göre beklenen doğum tarihi 10 marttı. Tabii erken doğum riski olduğu için Aralık ayından itibaren ne burçlar atlattık :)) :) Çevremdekilerden tanıdığım en iyi insanlar balık burcuydu. ben de bana kalsa balık burcu olsunlar oğlak kova olmasınlar diye dişimi sıkacağım balık burcunu girince doğuracağım diyordum :) Sonuç 3 martta doğdular :)
Bir daha doğurursam da Mayıs ayına denk getireceğim diyorum :) Nasıl yapacaksam :) İşin şaka kısmı bir tarafa gelmeye niyeti olan, ne burç dinliyor ne plan :)


sumeyye

sorma :) oyle adam prematüre de doğar geç te.. ki kaldı ha deyince olmuyor ki :) bir  daha doğurursama da alkışlıyorum seni :) süpersin!Ayliz

Merhaba Esra Hanım,

Benim hamilelikle ilgili olarak en büyük korkum erken doğum, belli bir riske sahip olmasamda.

Siz nasıl tedbirler aldınız? Bir de meraktan soruyorum erken doğmamışlar ama üçüz oldukları için hiç küveze gerek duyuldu mu?

Çoçuklarınızı güle güle, sağlıkla büyütmeniz dileğiyle.


alev

ben hamile olduğuumu öğrendiğimde ikizler burcunda olacağı bir tarih söylenmişti. son günlere yakın doğum tarihi gittikçe ikizlerden uzaklaştı ama hep sınırda kalıyordu. ben başak burcuyum ve oğlumun boğa burcu olmasını tercih ediyordum. ikizlerle ben de çok anlaşamam.son haftaya girdiğimizde 5 gün var 4 gün var ve 3 gün kala Deniz doğdu. ilk olarak 9 haziran verilen doğum tarihi oldumu 18 mayıs.o sebeple sumeyye hic sıkıntı yapma burc mevzularını. ne olacaksa o oluyor, bazen bebek kendi seçiyor, bazen sen neyi çok istersen o oluyorCevaplamak için Üye ol