yeni doğan bebeğinizi nerde yatırdınız?

mayaberry soruyor: 10

Şimdiye kadar bebeği hep kendi odasında yatırız diye düşünmüştük. Ama sona doğru yaklaştıkça nasıl bırakıcam ben ayrı odada acaba bi sepetmi alsakda yanımıza koysak ben çok merak ederim endişesi başladı bende.. bebeğini ayrı oda da ilk doğduğu günden itibaren yatıran var mı? nasıl yaptınız ayrı yatırdığınız da ?.. sürekli bebeği gözetlemek mi gerekiyor. Bi arkadaşımda beni endişelendirdi. 40 gün yanlız oda da yatmaz bebek melek daha ne olcağı belli olmaz dedi. ben bu hurafe ne olucak .. bişeyolcaksa aynı oda da yatsanızda olur dedim ama bi yandan da içim bi tuaf oldu :(  ne yapsam acaba yatak odamıza park yatak yada ona benzer bişey sokmam çok zor. sadece sepet olabilir. ama onda da ancak 1 ay yatar sonra eli kolu çarpmaya başlar. ama 40 gün meselesi epey bi aklımı karıştırdı.. siz naptınız?

Bu soruyu cevapla


42 Cevap


ekim_

Bence anneler kendi içseslerini dinlesinler .En doğrusunu o söyler.Ayrıca her bebek farklı.Bu yüzden de tek bir doğru yok.Bırakın her şey doğal seyrinde gitsin.Çocuğumuz ve annelik güdülerimiz bize doğru yolu gösterir.


BlogcuAnne

Ben her iki bebeğimi de doğdukları günden itibaren kendi odalarında yatırdım. Birincisinde her seferinde odasına gider emzirirdim, ikinci bebeğimi emzirmek için kendi yatağıma getirdim, emzirdikten sonra odasına geri götürdüm.

Birlikte yatmak çok keyifli gerçekten. Şu an tatildeyiz ve biri yatakta yanımda, diğeri yatağında diğer yanımda yatıyor. Ancak benim kişisel tercihim bunu sürekli yapmamaktan yana oldu.

Ben bir sakıncasını görmedim. Bebefon kullandık, ki artık ona bile ihtiyaç duymuyorum. Gık deyince uyanıyorum zaten.

Nasıl rahat edeceğinize, sizin ve eşinizin nasıl istediğine bağlı olarak karar vereceksiniz. Sevgiler...


kader_eymen

benim ayaklığı olmayan istediğim yere taşıyıp koyabileceğim bir sepetim vardı, ilk 3 ay onda yatırdım yanımdaki büyük sehpanın üzerine koyarak, çok kolay oldu...halen daha aynı odada kalıyoruz, park yatak kullanıyoruz...lugesya ya kesinlikle katılıyorum...onu görmeden kesinlikle uyuyamazdım...ama şimdi yavaş yavaş odasını ayırmaya başlayacağız..


mayaberry

Bende mothercare den sallanan hasır sepetten aldım. yanlız içindeki tekstil ürününden ekstra satmıyorlarmış sadece çarşafını satıyorlar. bu beşik sepetler için nevresim takımı bulabileceğim bi yer var mı? yoksa sadece bi takım içinde olan yeter mi?.. mc dekiler dışardan bulabileceğimi söylediler ama aradım taradım nette bi yerde bulamadım. ne saçma sepeti sat ekstra tekstilini satma diğer tahta sallanan beşikler için varmış ancak sepet için yedek yok.. bulabileceğim neresi vardır alan oldumu böyle bir şey?


perihan

Mayaberry, zaten kaç ay yatacak ki bebek içinde, ekstra tekstile gerek var mı dersin?mayaberry

ne biliyim perihan erkek bebekler çok kirletir sağı solu diye okuyorum hep :) o nedenle bi tane yedek alsam mı dedim ama zaten yok bulamadım. var ama dantelli allı pullu şeyler .....onu  da ben istemiyorum gereksiz


yaseminsurucu

benim bebeğin odası ile yatak odası çok yakın kendi odasında yattı hep arçeliğin kameralı gece sensörlü kamerası var nefesini ble duyuyosun onla takip ettim. yan yatırdım. ama benim bebeğim çok sakindi gece uyku problemide olmadı kusma huyu felanda yoktu..komşular sürekli sordular ağlıyo mu diye bende yalandan ağlıyo derdim ama emip yatardı akıllı oğlum..gece 1 defa kalkardı emerdi uyurdu.. şimdilerde kalkıyo 3-4 kez..Allah sanada böyle huzurlu bir bebek nasip etsin..
yatağına sakın alma böyle ALLAH korusun çok bebek ölümü olmuş..


mayaberry

benim sorummuş cevap vereyim bari şimdi hazır konu açılmışken. sepet aldım evet ama 1 gece bile içinde yatmadı. sıkıştı gerindiğinde huzursuz oldu eli ayağı deydiği an anında uyandı. hoş ilk bir ay hiç uyumadı desek yeridir. sürekli mememdeydi şaka gibi. sürekli emdi gece gündüz.. neden uyumadığını ve sürekli memede kaldığını 1. ayın sonunda tartıldığında öğrendik beslenememiş :( süt yetersizmiş. ama her memeyi çıkardığımda azından süt akıyordu .. 1ay kimseye laf söyletmedim sütüm yok değil her seferinde azından süt akıyor diye... meğer garibim azında biriktirirmiş :( neyse konu bu değil. odasındaki karyolayı getirdik kendi odamıza koyduk. ikeanın karyolası minik olduğu için tuvalet masasını atınca yerine tam oldu. ama oda çözüm değil. malesef şu an 5 aylık olmasına rağmen ona da sığmıyor kara kara düşünüyorum. bir bebek yatağı daha almak istemiyorum. biraz havalar düzelince odasında yatmasını istiyorum . ama bu ikea karyolaya ne kadar sığar bilmiyorum .. çünki küçük bey kollarını 2 yana uzatarak uyuyor. tavsiyem küçük bişey kesinlikle almayın. ben 2 sene oğluş bu karyolada yatar sonra genç odası yaparız demiştim . boşuna büyük bebek karyolasına para vermek istemedim. ama şimdi bakınca keşke öle büyük büyüyen karyolalardan alsaydım diyorum. bakalım yeni karyolaya ne zaman geçmek zorunda kalıcaz...

siz siz olun ilerisini düşünerek bebek yatağı alın..larem35

biz ilk gunden beri kraf'ın park yatağını kullanıyoruz.eni 80 cm piyasadakı en geniş park yatak sanırım.oğlum içinde yayıla yayıla yatıyor.çok araştırmıştım hamilelik doneminde tekrar tekrar yatak almak istemiyordum,iyide yapmışım.3-3,5 yaşına kadar kullanırız sanırım.


yaseminsurucu

evet bende kraftın 504 modelini kullanıyorum yayla gibi içi rahat rahat yatıyo..Cevaplamak için Üye ol