yeni doğan bebeğinizi nerde yatırdınız?

mayaberry soruyor: 2

Şimdiye kadar bebeği hep kendi odasında yatırız diye düşünmüştük. Ama sona doğru yaklaştıkça nasıl bırakıcam ben ayrı odada acaba bi sepetmi alsakda yanımıza koysak ben çok merak ederim endişesi başladı bende.. bebeğini ayrı oda da ilk doğduğu günden itibaren yatıran var mı? nasıl yaptınız ayrı yatırdığınız da ?.. sürekli bebeği gözetlemek mi gerekiyor. Bi arkadaşımda beni endişelendirdi. 40 gün yanlız oda da yatmaz bebek melek daha ne olcağı belli olmaz dedi. ben bu hurafe ne olucak .. bişeyolcaksa aynı oda da yatsanızda olur dedim ama bi yandan da içim bi tuaf oldu :(  ne yapsam acaba yatak odamıza park yatak yada ona benzer bişey sokmam çok zor. sadece sepet olabilir. ama onda da ancak 1 ay yatar sonra eli kolu çarpmaya başlar. ama 40 gün meselesi epey bi aklımı karıştırdı.. siz naptınız?

Bu soruyu cevapla


42 Cevap


canann

ilk 6 ay babu beşiginde yanımızda yatırdık 6.ayından ıtıbaren odasına geçirdil suan 26 aylık bız ıstesekte kesınlıkle bızım odada yatmıyor


Betul_Emre

arkadaşlar merhaba.. benimde aklımdaki en büyük sorunlardan birisi bu.. çok büyük ve gereksiz paralar harcamak istemiyorum bu mobilya oda olaylarına.. saçma sapan mobilya dükkanlarında bile bebek odalarına 1500 TL para istiyorlar.. Biz evimizede IKEA'dan çok şey alan insanlar olarak IKE'yı gezmeye gittik.. Beşik, Dolap, Şifonyer ve Yatak dahil 1000 TL'ye o mobilyacılardakinden daha şık bi oda çıkardık kendimize.. (Henüz almadık tabi)

Ancak bende en azından 2/3 ay yanımda dursun istiyorum bebeğim hem emzirme hemde emniyet için...

Ancak IKEA'dan alacağımız bahsettiğim beşik taşınabilir bir beşik değil o yüzden bende bu süreç için sallanabilen sepet beşiklerden almayı düşünüyorum (mothercare vs.)

Herkes farklı seçimler yapmış bu konuda benimde kafam karıştı doğal olarak..

Diğer bir alternatif Genişçe bir park yatak alıp ilk 2-3 ay yanımızda yatırmak sonra odasına taşımak.. Yanına da eşyalarını koymak için bir şifonyer. 3-4 yaşında kadar deyip yatar sonra dolaplı masalı büyük yataklı bir oda almak..

Ama daha güzel bir oda yapmak hayalimiz.. Eee tabi bunların hepsi ayrı masraflar olacak..

Karar vermekde çok zorlanıyorum gerçekten.. İlk seçenekteki takımı ikea'dan alırsak setin içindeki beşik ayarlı bir beşik alt kademeye alınıp korumalığı falan çıkartılıyor.. 3-4 yaşına kadar yatar dedi oradaki görevli arkadaş.. daha sonra aynı serinin karyolasını gördük ve planı yaptık o zaman orda "işte beşikte 4 yaşına kadar yatar sonra bu setin karyolasını alırız genç odası alana kadarda bunda yatar" falan diye ama bunlar internette hiç birşey araştırmadan önceki kararlardı tabi.. şimdi beşiğe sığmadı bizimkisi yada park yatak en iyisi yorumlarını gördükçe daha da kararsız bir hal alıyorum..

yardımlarınızı bekliyorum..


IKEA'dan almayı düşündüğümüz set

Beşik   http://www.ikea.com.tr/urundetay/70116002/hensvik_bebek_karyolasi.aspx

Dolap  http://www.ikea.com.tr/urundetay/90111391/hensvik_gardirop.aspx

Yatak   http://www.ikea.com.tr/urundetay/00150184/vyssa_yatak.aspx

Şifonyer   http://www.ikea.com.tr/urundetay/20053926/malm_sifonyer.aspx

(Şifonyer aynı gurubun değil ama biz uydurduk öyle işte)


Beşikte 3-4 yaşına kadar yatabileceğini düşünerek sonrasından sete dahil etmeyi düşündüğümüz

Karyolar   http://www.ikea.com.tr/urundetay/59851606/kritter_cocuk_karyolasi.aspx
(Tam bu değil ama bu tip)
Cevaplamak için Üye ol