zombi oldum artık..uykusuz her gece

kiti soruyor: 6

biliyorum çok soruldu bu sorular ama ben cevap bulamadım,
Kerem bugüne kadar hiç sabaha kadar uyumadı ,
gündüz uykuları 2 tane ve 1- 1.5 saat gibi uyuyor ama en son uykusundan genelde 5-6 gibi uyanıyor gecede 9.5 ta yatırmaya çalışıyorum zor oluyor uyumak istemiyor sanki, uykusu var ama alkış yapıyor gülüyor bazen de çılgın gibi ağlıyor neyse bi şekilde her yolu deneyerek uyuyor (yanına yatıp uyutmayı tercih ediyorum sonra da odasına taşıyorum) uyuduktan sonra aralıkları belli değil ama bu aralık en fazla 3 saat oluyor uyanıyor ve bu uyanmanın sebepleri; emzik düşüyor, bi yeri kaşınıyor, pırt yapıyor , gaz çıkarıyor yada yatak içinde dönüyor acıkmıyor pek ama ben genede en fazla 2 kere emziriyorum ve bu uyanmaların bazısında 1. 1.5 saati buluyor uyuması tekrar, yatağa yanıma alıyorum ve zar zor uykuya dalıyor sormak istediğim gece ile ilgili bir problem mi var yoksa düzelecekmi pedagog'a götüreyim diyorum ama gündüzleri çok iyi hiç sıkıntısı olmuyor ve genelde mutlu bir çocuk, ha bu arada azı dişide çıkartıyor sanırım ama hep böyleydi kerem sadece dişe yormak olur mu bilmem.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ysthn

tesekkür ederım cok zor dönemlerden gecıyoruz Allah sabır gücü versın hepımıze


mehtaprana

hiç bişey ne demek...amiin...


nisanin_annesi

Kızım 33 aylık, halen uyumayı sevmiyor. Uykunun çocukla alakalı olduğunu, uykuyu sevmeyen çocuğun bebekken de uyumadığını, sonra da uyumadığını düşünüyorum. Uyutma şekli, uyku eğitimi vs.nin öneminin olmadığına inanıyorum. Kızım halen zaman zaman gece uyanıyor, uyumak istemediğini gözleri kapalı halde söylüyor. Uykusuz çok günlerim oldu, çalıştığım için çok ta zorlandım ama insan alışıyor.


kiti

evet ya uykuyu sevmiyorlar ve büyüdükçe oyun daha cazip geldikçe işler zorlaşıyor..


esrakrtl

geçmiş olsun canım seni anlayabiliyorum uykusuz kaç ayımız geçti bizimde öyle zorlu geçti ki bu gaz dönemi hatırlamak dahi istemiyorum..Bize wind-salbe gaz merhemi çözüm olmuştu sende deneyebilirsin doktor yazmıştı bize her bebek farklı olduğu için sana iyi geleni arayıp bulmak gerekiyor bol sabırlar


inci_yarenecem

Benim bebeğim 64 günlük ve ben onu nerdeyse saatli alıştırdım. Sabah 11-12 gibi kalkıyor. 2,5 -3 gibi yatırıyorum tekrar. 5-6 gibi kalkıyor. 11-12 gibi yatırıyorum. Gceleri Allah'tan kalkma huyu yok. Çünkü ben 2-3 haftalıkken yanıma aldım. Geceleri kızım kalkmadan kalkıp emziriyorum. Kalksa bile ışık açmıyorum, konuşmuyorum. Böylece gece ve gündüzü ayırt etmesini sağladım. Saatli yatmaya alıştırırsanız zorlanmazsınız. Yanınızda yatırmanın da bir zararı yok bence. 6 aylık olana kadar yatıracağım ben. Çünkü yatağına yatırınca acıktığını ağlamadan anlayamıyordum. Yanımdayken tedbirli yattığımdan o ağlmadan kalkıp emziyorum ve böylecfe uykusu bölünmüyor.
Cevaplamak için Üye ol