Ankara Perinataloji uzmanı tavsiye

sumeyye soruyor: 6

Dokorum detaylı taramayı uygun gördü ve bu şehirde malesef olmadığından Ankara' ya yönlendirildik.
Tavsiyesi olanları duymak isterim..Çok acele..
Lütfü Önderoğlu, Özgür Deren, Acar Koç dr un verdiği isimler.
Açıkcası plesentada ki (kanamadan kalma) deformasyon ve amniyon sıvısında ki azlık sebebi ile dr gerekli görmeseydi düşünmüyordum.
gidip tavsiyede bulunacak arkadaslar Ücretler hakkında da bilgi verirseniz sevinirim :S
teşekkürler

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


dilekmerto

özgür hoca en son hacettepede idi..istifa ettimi bilmiyorum..ama eğer hacettepede ise yeni yasa özel hasta bakmalarını engelliyor..ben yinede nuri danışmanı öneriyorum size..özel muayenehaneside var..ayrntılı ultrasonda genellikle abdominal yapılır..ama 18 hafta civarında..hem bunların önemi yok..önemli olan önce sizin sağlığınız..umarım bebekde sağ salim doğarda sizde gazdı emzirmeydi bu tatlı sıkıntılarla uğraşırsınız:)))  sevgiler...


banushka

Sumeyye'cim... Eyüp Ekici, Mustafa Salih iyi tanınmış radyologlar ancak senin doktorunun verdiği 3 isim de yüksek riskli gebeliklerde uzman kadın doğumcular... Yani bu isimler sadece teshis değil doğuma kadar seni götürebilirler. O yüzden 3 isim dışında birine yönlenmemenizi öneririm.
Ben her iki hamileliğimde de detay tarama için Lütfü Hoca'ya göründüm. Tabi ki tavsiye ederim.
Ancak kendi doktorum ile yaptığım en son görüşmelerden birinde, Özgür Deren'in şu anda 2li - 3lü test sonuçlarını bir arada değerlendirebildiği bir sistemi olduğundan bahsetmişti. Arkadaşım Itır'ın da hem ilk hamileliğini Özgür Hoca takip etti, bu hamileliğinde de detay taramayı yine o yaptı. Zaten doktor olarak konuda dünyaca kabul edilmiş biri ama ben bir de arkadaşımın normal doğum yapabilmesindeki katkılarından dolayı da tarz olarak da çok beğeniyorum.
Sanırım senin yerinde ben olsam Özgür Deren'den randevu alırım.


sumeyye

Banu çok teşekkür ederim ancak ben sürekli Ankaraya gidemem sadece detaylı ultrason ,yanı takıp doktorumun olması olası görünmüyor . burada yetinemeyecek durumda olursam adresim Kayseri olurdu sonuna kadar gıdebılmek ıcın (bulundugum sehırde rahat bır eve ıhtıyac duyacagım ıcın aılemın yanı). sadece detaylı ıcın gıdecegımden sanırım isimden öte işini yapması tercihim.
Çok ama çok teşekkür ederim Banu
ve ilgilenen herkese


sumeyye

Özgür Deren ve Eyüp Ekiciden birine gidecektim. Özgür derene gittim. (merak edenler için fiyat bilgisi =400tl özgür deren, 300tl Eyüp Ekici)
Ben beklediğim haberleri alıp içime su serptim. Böbreklerde gelecek ay bakılması gereken milimetrik bir değer var onun dışında zaten endişe edilecek bir durum yok amniyon sıvısı da normal dedi dr. Çok şükür fiziksel anomali de saptanmadı.
Endişeli ve rahatlama iç güdümün dışında gözlemim şu oldu. ortam genel itibarı ile güzel. Dr rahatlatıcı ve ilgili. Ancak bunu rutin olarak genel takibinizi yapan dr unuz gerek görmediği halde kişi kendi isteği ile yapatıracaksa ismin çok ta mühim olmadığını düşünüyorum. (perinataloji eğitimi almış herhangi bir isim yapabilir bence)
muayene ve detayları görüşmek 30 dk sürdü. dediğim gibi ben kendi adıma çok kötü şeyler düşünerek gittiğimden memnun kaldım.
işte böyle
Çocukarlımıza ve bize sağlık..
kavuşmayı bekkleyenlere de sağlıkla kavuşmak nasip olsun diliyorum!


dilekmerto

çok güzel:))) her şey daha da iyi olur inşallah..sevgiler..


dilarankara

arkadaşlar Ankarada uzman perinatolog olarak size sadece 1 isim vereceğim (aynı zamanda 2-3 boyutludetaylı ultrason uzmanı) Prof. Dr. Aydan Biri - Koru hastanesi, başka isim aramayın..
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Mama yememe 1

mayada 3A6Y
Son: emineaslihan,

Devlet ilkokulu 0

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,