Pregomin AS Kullanımı, Süt ve Yumurta Alerjisi?

paradise_irem soruyor: 4

11 Aylık  Çocuğumun Yumurta ve Süt Alerjisi Çıktı Dr Pregomin AS Verrdi Bunu Çavdarlı Mısırlı ve Ülkerin Prinçli Mamalarıyla Karıştırıp Veriyorum Ama Başka Türlü Nasıl Verilebilir Normal Süt Yerine Kullanılabiir mi Keklerde Hamurişlerinde..

Kullananlardan Tavsiyeler Tarifler İstiyorum Mümkünse..

Yumurta ve Süt Alerjisi Olduğu İçin Biçok Şey Yiyemiyoruz Herşeyi Evde Hazırlamamız Lazım üt Yerine Pirinç Sütü Yapıp Kullansam Olur mu? Gluten Alerjisi Çıkmadı Çocuğumda..

Yumurta Yerine Keklerde Hamurişlerinde vs Neler Kullanabilirim?


Ellerinizde Tarifler Varsa Çok Sevinirim..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mnese

Öncelikle geçmiş olsun yeni mi ortaya çıktı alerjiniz? benim oğlumda da var oğlum 7,5 aylık 5 aylıkken ortaya çıktı biz mama kullanmıyoruz vermedi doktorumuz anne sütü ve sebze püresiyle besleniyor


paradise_irem

3 Aylıkken Belirtileri Çıktı Ama Biz Anlayamadık 10 Aylıkken Test Yapıldı Yumurta ve Süt Alerjisi Çıktı Pregomin AS Verdi Dr Ve Emzirdiğim İçin Ben de Diyet Yapıyorum Şimdi Sütlü Yumurtalı Bişey Yiyemiyoruz Oğlumla..


tuba_07

umarım iyileşmiştir oğlunuz şimdi de ben aynı dertten muzdarip oldum bakalım hayırlısı


bellroad

oncelikle gecmis olsun. bizim alerji belirtileri 3. ayında basladı, test yapılmadan teshis koydu 2 doktorda. ben 4.5 ay diyet yaparak (ancak diyetınız cok sıkı olmalı süt vesüt ürünleri iceren hicbirsey yemedim ben biskuviden tutun cikolataya kadar) emzirdim ve 1 ogun neocate verdim. 5. ayında kilo alımı cok az oldugu icin neocate miktarını artırdı doktor ve ek gida gectik. ben sebze corbalarına ve kahvalti karısımına 2-3 kasık katıyordum neocate'den. yogurt yapmayı denemedim tutmadıgını okumustum. hipp 7 tahıllı, yulaflı, pirincli mamaları sutsuz onlarla karıstırıp icine meyve, pekmez, ceviz koyuyordum kahvaltısına. dedigim gibi sebzesine katıyordum. hic hamurisi denemedim zaten ben hamur isi vermiyorum pilav makarna dahil cok da gerekli değil ki. sutsuz yumurtasız kurabiye tarifi var internetten bulmustum onu yaptım ama cok sert oldu yiyemedi bi bakın isterseniz. zaten ek gida yiyorsa kalsiuyumu baska besinlerden dengeler bence.Cevaplamak için Üye ol