regl gecikmesi

sehergil soruyor: 6

Ayın 19unda regl olmam gerekiyordu, 2 gün gecikti. Doğumdan sonra bu 5.reglim olacaktı,  düzensizlik olabilir mi? Regl belirtileri var, kasıklarımda basınç hissediyorum. İnşallah regl olurum. Oğluma kardeş gelmesi için henüz erken. Korunuyoruz ama yine de şüphe ediyorum. Akşam eczaneden test mi alsam, direk hastanede mi yaptırsam gebelik testi?
Biraz daha bekleyemiycem, bu şüphe insanı çok düşündürüyor.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


SelmaOnurEmre

Aynı dönemlerde ben de yaşamıştım, dr a gitmiştim. Bişey yoktu. Emzirme döneminde düzensizlikler olabilir demişti dr. Eczaneden test alın yine de tabii.. Hiç belli olmaz. Bebeği 2 aylıkken hamile kalan bile bir sürü insan var sonuçta.


ssultan

hakkınızda hayırlısı olsun..ben test alıp bakardım heralde:(

 


asklepios

sehergil, 2 gün gecikmeye düzensizlik demiyoruz. Normal bir regl kanamasının tarifini şöyle yaparız: "21 ile 45 gün arasında görülen, ortalama 4-5 gün süren..." Dolayısıyla pek çok kadının düzensizlik sandığı şey, tıbben düzendir. Ayrıca emziriyorsanız, gerçekten regl düzensizliği olabilir. Fakat korunma metodunuzdan emin değilseniz, içinizin rahatlaması için gebelik testi yaptırabilirsiniz. Eczanelerde satılan ve idrarda bakılan gebelik testlerinin yanlış negatifliği yüksektir. Yani özellikle erken gebelik döneminde gebeliği saptayamayabilirler. Kesin sonuç elde etmek için kanda B-hcg hormonu baktırmalısınız. 


sehergil

akşam eczaneden test alıp yaptım sonuç negatif. Sabah kalktığımda da regl oldum. Oh be rahatladım. Nasıl birşeydir bu gebelik belirtileri, sık idrara çıkma, halsizlik, uyuma isteği, baş ağrıları, kasıklarda basınç hissi. Regl olacağım zamanlarda aynı belirtiler var, hatta doğumdan sonra bir de yumurtlama sancıları başladı ne ilginç ya.


ssultan

:))) gözün aydın diyelim ozamn

 


seddosh

testin yanıltıcı ihtimalini düşünerek ben direkt kan tahlili yaptırmıştım...Beklenmeyen bir durum olduğu için bekleyerek can sıkmamak en iyisi. Hakkınızd hayırlısı olsun yine de..Cevaplamak için Üye ol