çamaşır ve bulaşık makinesi için sıvı deterjan önerileriniz

fkry37 soruyor: 8

su tazyigi az olduğu için makinelerim deterjan kalıntısı bırakıyor servis görevlisi sıvı deterjan  kullanmam gerektiğini söyledi.bu konuda önerilerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ipekkusgoz

ben klar & almawin ürünlerini kullanıyorum.


Elcino_mutluatolye

ipekkusgoz, bulasik makinesinde hangisini kullaniyorsunuz? Ben klar denedim, memnun kalmadim. ecover kullaniyorum ama o da sivi degil, acaba almawin kullaniyorsaniz memnun musunuz diye sordum? :)


kuzum

http://www.sormabulmadunyasi.blogspot.com/2013/01/bulask-makinesinde-kimyasal-deterjan.html?m=1 ben linkte anlatılan urunleri kullanıyorum. Hic tereddutsuz. Amway markasının da masum olmadıgını öğrendim. Linkte sadece bulasik makinesi icin olanlar var bu arada.


sevdaybike

fınısh kullanıyorum, memnunum...ipekkusgoz

Şu an bulaşık makinasinde sadece parlatıcısı klar, deterjanı için diğerinin bitmesini bekliyorum çok az kaldığı için.Memnun kalmama sebebin neydi elcino, ben de dikkat edeyim. Ama çamaşır makinası için olanda bir olumsuzluk görmedim ben.


ipekkusgoz

http://www.nurturia.com.tr/bugulog/878c076d-f5cd-417b-aa9a-a14300b2f16e/zeytinburnu-tibbi-bitkiler-bahcesi
Ben bir de yine de kullandığımın daha zararsızı ve doğalı mutlaka vardır diye düşünüp bugulogta paylaştığım 'evde doğal çözümler' atölyesine katılacağım 3 Şubat'ta.


Elcino_mutluatolye

iyi yikamiyordu ipekkusgoz...


cnst

Merhaba,

Ben de Klar ürünleri almıştım kısa süre önce ama kullanmadan önce sabun ceviziyle tanıştım o yüzden sıra Klar'a gelemedi.
Deterjan gözüne sabun cevizi sıvısı+limon tuzu, parlatıcı gözüne sirke. Yine benzer şekilde sabun cevizine alternatif (bulması daha kolay) çöven kökü sıvısı+limon tuzu, parlatıcı gözüne sirke. Şu an için oldukça memnunum tavsiye ederim, benim makinemde sorun yaşamıyorum. Sabunagacı.com'da ve sevgili 'çokbilmiş'in yazılarında (sormabulmadunyasi.blogspot.com) oldukça faydalı ve güzel yönlendirmeler de var. 


Cevaplamak için Üye ol