En iyi kaşık maması

aleynaa soruyor: 8

Merhabalar dört aylık bir oğlum var sütümün yetersizliğinden dolayı azar azar çorba ve meyve pürelerine başladık kaşık mamasınada başlamayı düşünüyorum çok çeşit var sizce ilk hangisinden başlamalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


missmarttle

dört aylık bebeğin normal formül süt şeklindeki mamalardan içmesi gerekiyor, altı aydan itibaren kaşık mamasına geçiliyor diye biliyorum ama ben kızım ek gıdaya ek geçtiğinde doktorumuza danışmıştım, hipp'in organik kaşık mamalarından önermişti, 5 tahıllı olanını tavsiye etmişti, aldım ama kızım yemedi.


seyircikoltugu

Doktorunuz elbette daha iyi bilir ama kaşık mama, ek gıda için bebeğiniz henüz küçük. En azından 1-1,5 ay daha bekleseniz bebeğinizin mide ve bağırsağı için daha sağlıklı olur. 6 aya kadar anne sütü/formül süt öneriliyor.


aleynaa

Anne sütü yetersiz formül sütü de içmiyor bıraktı ne biberonla ne kaşıkla maalesef mecbur kaldım tavsiyeleriniz için teşekkürler 


zehrashn

Ilk oğlumda benimde sütüm çok azdı devam sütünü içtiği an geri kusardı bende mecburen ve doktora sorarak ek gıdaya başlamıştım ama ben kaşık maması hiç vermedim eğer kullanacak olsaydım kesinlikle hipp marka verirdim ikinci çocukta onun devam sütünü kullanmıştım bir kaç kez birtek onu içmişti BaharK

Mamanin markasini degistirseniz belki digerlerini sevebilir, ek gida icin 6. ayi beklemek daha iyi olabilir.


emineaslihan

ben aptamilin 7 tahıllı olanını kullanmaya başladım kızım hapur hupur götürüyor şuan sekiz aylık ama herkes hipp demiş ben hipp e bebek mamalarına nişasta koyduğu için çok güvenemiyorum nedense. 


ayssegulll

merhaba ilk 6 aya kadar bir bebek anne sütü, yetmiyorsa ise yanında az miktarda mama verilmeli.ama 6 aydan önce ek gıda bir bebek için iyi fikir değil.alerji olma riski çok daha fazladır.sindirim sorunları çok daha fazla yaşanır.ayrıca bebeğinizin henüz sindirim sistemi diğer yiyecekler için yeterince gelişmemiştir.bazı istisnalarda 4 aylık bir bebek kilosunun çok üstündeyse ve artık doymak bilmiyorsa ek gıdaya geçebilir.onun haricinde en doğrusu 6 aylık olmasını beklemek.

formül mamanızın markası ne?bebeğiniz biberon almıyorsa fazla zorlamadan her öğünde bunu deneyebilirsiniz.benim bebeğim de ne emzik ne biberon aldı ilk başta.zorlamadan ve pes etmeden denemeye devam ettim.her bebek farklı mamadan hoşlanıyor ve emzikten.bebeğim aptamili hiç sevmedi ama golden goatı sevdi.3 aylıkken mamaya başlamıştım.biberona 2 haftalıkken ilerde sorun yaşamamak için başladım ama 3 aylık olduğunda ancak almıştı.biberon olarak haberman biberonunu öneriyorum fiyatı çok uçuk fakat bebeğiniz için değer.meme retti de olmuyor ilerleyen zamanlarda sütünüz artma ihtimali var.ya da chicco kauçuk yuvaklak başlı biberon. umarım yardımcı olmuşumdur.


aleynaa

Cevaplarınız için teşekkür ederim 😊 


Cevaplamak için Üye ol