5 aylık bebekte gaz olmaz mı!?

yeldai2r soruyor: 6

merhaba;

tam 5 aylık olan kızım geceleri gazdan uyuyamıyor. hemen her gece gazlı. özellikle de banyo yaptığı günlerde :-/ uyku sorunuyla ilgili olarak doktoru aradım, "5 aylık bebekte gaz olmaz" dedi. evet, bildiğimiz 2 aylık bebeğin gazından farklı belki ama uykusundan uyandıran bir gaz sözkonusu bizde. sabaha karşı anca çıkarabiliyor. rezene veriyorum, çörek otu yağıyla masaj yapıp biraz da diline sürüyorum. hafif rahatlatıyor sanki bunlar.

saatte bir uyanıyor geceleri. 5 aydır sağlıklı bir uyku uyumadı yavrucum. biz de tabi ama o kısmını saymıyorum bile :(

ne önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


zeynepvedemir

Bizde 4,5aylik olucaz, geceleri sancidan kivraniyor. Besin alerjiniz var mi ona baktirin bence. Bizde ineksutu alerjisine bagli reflu ve gaz oldugu ortaya cikti. Simdi bunlari tedavi etmeye calisiyoruz henuz duzelmedik. Detay isterseniz mesajlasalim.


gokalpileseyrialem

nasıl olmaz? hem de alası olur. hatta ve hatta katı gıdaya başlayınca ayyuka çıkar. tecrübeyle sabit :(

klerde-gaz-sancs.htmlhttp://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/11/bebe
 
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazıyorum.
bebeğinin gaz sancıları nedeniyle çok fazla çekmiş ve çeşit çeşit damla denemek durumunda kalmış bir anne olarak Bifiform Drops damlayı öneririm bize iyi gelmişti.


Sanemm

Banyo rahatlatır esasında, banyodan sonra sıklıkla oluyorsa gazın yanısıra kulağıda göz önüne alın bir kbb'ye götürün bebeğinizi.

Gaz olmaz değil ama 5 aylık bebek hareketli olduğundan gün içerisinde gazını çıkartabildiği için gaz, sıkıntı yaratmıyor bu dönemde. Ancak bazı bebeklerib bağırsakları daha aktif olurken bazılarının daha pasif olabiliyor zira kimi bebek kabızlık problemi çekerken kimi bebek çekmiyor buna bağlı olarak. Rezenenin yanısıra gün içerisinde 3'er damla sabah öğle akşam zincoyu deneyin belki biraz rahatlatır. Bitkisel bir gaz ilacı ...


yeldai2r

1-2 ay daha bekle dedi dr. yani uyku düzeni otursun, normal bir süreç hesabı :-/ telefonda sormuştum belki o yüzden çok ilgilenemedi ama ilaç da tavsiye etmedi. yani gaz olmaz deyince?... belki idrar yolu iltihabından şüphelendi ama genel bir huzursuzluğunun olmadığını öğrenince onu da üstelemedi.

şu da bir bilgi: ben aşırı gazlı bir bünyeye sahibim :( bebekliğim de 1 yaşıma kadar gaz ve toz bulutu olarak geçmiş. kızıma da sirayet etmiş işte belli ki. sanemm kbb öneriniz için teşekkürler. aklımda bulunsun.

çok iyisiniz hepiniz, sağolun :)


fistikcik

Ek gıdaya geçmeye başladıysanız yeni gıdalar gaz yapar. Kimyon gaza çok iyi gelir, bebeklere çay şeklinde ya da ek gıda alıyorlarsa yiyeceklerinin içinde verilmesinin sakıncası yoktur. Hatta Humana'nın Kimyon-Rezene çayı vardır bebekler için. Biraz sıcak suya kimyon atın, demlensin, ılındıktan sonra içirebilirsiniz bebeğize.


Silanurr

biz de nurse harvey's şurup kullandık günde 3 kere çok memnun kalmıştık. bitkisel bir şurup. eczacı bir arkadaşımız önermişti. bağırsakların düzene girmesine de yardımcı. benim kızım da çok gazlıydı. saatlerce ağladığını bilirim. gazdan sıvı kakayı da yapamazdı kuzucum başında beklerdim yapsın diye. 3 aydan sonra kendi kendine çıkarmya başladı nurse sayesinde.Cevaplamak için Üye ol