Deli gibi kaşınıyorum

elif_mami soruyor: 4

Arkadaşlar 1 haftadır fena halde kaşınıyorum,bacaklarımda kırmızı kabarcıklar var, dermatolağa gitim, böcek ısırığı dedi ama evde sadece beni mi ısırıyorlar???? Özellikle geceleri daha da artıyor, sizce ne yapmalıyım????

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


zeyno18

bende bu sorun doğumdan sonra başladı acaba normalmidir ?? ama acayip bşr kaşıntı uyuz gbi:)


Aysegul_

zeyno çok normal değil bence, en basitinden cildinde aşırı kuruluk olabilir doğum sonrası, çok fena kaşıntı yapar. bu yüzden bir dr.a görünsen ? gerçi bebekle zor ama kayınvaliden bakıyormuş zaten yardımcı olur o da sanırım.
elif mami peki dr herhangi bir tedavi vermedi mi? çok sık duş almak da aynı şekilde cildi kurutacağından bir süre sonra kaşıntıyı artırabilir. en azından sonrasında nemlendirici sürmeyi ihmal etme. kırmızı döküntüler artıyor mu bu arada, bazı gebeliğe özel döküntülü hastalıklar var onlada da kırmızı döküntüler oluyor ama dermatolog mutlaka tanırdı onları sanırım onlardan değil. gebelik kolestazında döküntü olmaz sadece özellikle el içi ayak tabanında ama tüm vücutta da olabilen en çok geceleri artan kuru kaşıntı olur. daha erken dönemlerde olurdu o. geçmiş olsun umarım kaşıntılarınızda azalma olmuştur. 


elif_mami

Ayşegül, ilk çıkan kabartılar söndü,yenileri de tektük çıkıyor, sanırım yediğim bişey dokunuyor ama bulamadım, cildiyeci ilaç verdi ama prospektüste"anneye yararı bebeğe zararından çoksa kullanılmalıdır" yazdığı için kullanmak istemedim.. idare ediyorum şimdilik, zaten doğum da bir hafta içinde gerçekleşecek inşallah, düşüncelerim tamamen doğuma endekslendi, merak, sabırsızlık,nasıl olacak endişesi var... tekrar görüşmek üzere hoşçakal... :))))


Aysegul_

şöyle bir şey var böcek ısırığı konusunda. böcek tek bir yerini bir kere ısırmış olabilir, bu sivrisinek bile olabilir en basitinden. bazen bu ısırıktan sonra kişinin vücudunda böcek ısırığına benzer döküntüler çıkıyor, hepsi tek tek ısırık değil ancak ısırığa karşı bir allerji durumu oluşuyor. böyle bir şey olmuş olabilir dermatolog bunu kastetmiş olabilir. çok geçmiş olsun tekrardan. son dönemde bebek gelişimini artık tamamladığı için gebeliğin son döneminde yasak ilaçlar dışındakilerde bir sıkıntı oluşmuyor. çok sıkıntıya düşerseniz klullanabilirsiniz kanımca. herşey lunda gider umarım bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle
Cevaplamak için Üye ol